Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dokumenty wysłałem gdzieś w połowie Maja. Przesyłkę śledziłem przez internet, po opuszczeniu granic polski musiałem śledzić ją poprzez jakąś amerykańską stronę. 17 maja dotarły do kcc ( była informacja na stronie o odbiorze )
W połowie czerwca dostałem standardowego maila ze otrzymali dok i są przetwarzane.

Nie wiem czy zawracać im głowę jeszcze teraz i dalej się przypominać czy wszystko z dokumentami jest ok ??
Jak widzę ze wszystko zmierza w dobrym kierunku z tymi numerami, zacząłem się bardziej przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moje dokumenty wysłałem gdzieś w połowie Maja. Przesyłkę śledziłem przez internet, po opuszczeniu granic polski musiałem śledzić ją poprzez jakąś amerykańską stronę. 17 maja dotarły do kcc ( była informacja na stronie o odbiorze )

W połowie czerwca dostałem standardowego maila ze otrzymali dok i są przetwarzane.

Nie wiem czy zawracać im głowę jeszcze teraz i dalej się przypominać czy wszystko z dokumentami jest ok ??

Jak widzę ze wszystko zmierza w dobrym kierunku z tymi numerami, zacząłem się bardziej przejmować...

Dostałeś maila, że dokumenty doszły? Ja nic nie dostałem. Dzwoniłem, powiedzieli, że doszły, ale o mailu pierwszy raz słyszę! Ktoś jeszcze dostał maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś maila, że dokumenty doszły? Ja nic nie dostałem. Dzwoniłem, powiedzieli, że doszły, ale o mailu pierwszy raz słyszę! Ktoś jeszcze dostał maila?

E-maila z odpowiedzią dostaje się po wcześniejszym wysłaniu do nich zapytania o dostarczenie papierów. Sami z siebie nic nie wysyłają, chyba że coś jest nie tak z papierami jak np. w moim przypadku czegoś brakowało.

Nie wiem czy zawracać im głowę jeszcze teraz i dalej się przypominać czy wszystko z dokumentami jest ok ??

Na e-maile i tak odpowiada automat także nikomu raczej głowy nie zawrócisz :) chyba że chcesz zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeszcze dla upewnienia się. Potrzeba:

- list od supportera/wciąg z konta mego

-zaśw o niekaralności

-badania lek

-paszport

- zupełny odpis aktu urodzenia

-dyplomy i ich kserokopie

-2 foto

-list pd KKC o tym, że jest się wylosowanym

-oraz trzeba przed rozmową zarejestrować się ale gdzie? i coś zapłacić, ale ile?


tzn ja wiem o 330 dolarów.

Ale czy jeszcze przed rozmową trzeba uiścić jakąś inną opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłam odpowiedz:

13. Termin mojej rozmowy z konsulem został wyznaczony przez National Visa Center/Kentucky Consular Center. Czy muszę się zarejestrować przez system obsługi GSS?

Tak. Osoby umówione na rozmowę z konsulem przez NVC/KCC muszą się zarejestrować na stronie http://www.ustraveldocs.com lub za pośrednictwem bezpłatnej infolinii:

  • w Polsce pod numerem +48 22 307 1361 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00

w celu wybrania jednego z oddziałów TNT jako punktu odbioru wizy. Dla osób zamieszkałych poza Polską wyznaczonym punktem odbioru wiz jest biuro TNT w Warszawie, ul. Annopol 19. Bez wcześniejszej rejestracji w systemie obsługi GSS nie zostaną Państwo dopuszczeni do rozmowy z konsulem.

Czy tylko tutaj się rejestruje czy jeszcze gdzieś indziej?


Dalej doczytałam że jeszcze muszę zapłacić 165 dolarów i aby to zrobić muszę zarejestrować się na str uscis. Rozumiem że to dopiero po rozmowie w ambasadzie?

Wiem że zadaję te same pytania, które chyba już 10 osób zadało wcześniej, ale kto pyta, nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,zadawane sa takie same pytania ciagle .. ;)

musisz sie zarejestrowac do TNT i tylko to Cie interesuje

kolejna sprawa to placisz juz w Ambasadzie same te 330 dol plus potem te dodatkowe,mozesz oplacic juz ta oplate po wyladowaniu.

przed rozmowa nie placisz nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

NOWA OPŁATA IMIGRACYJNA USCIS

Wszystkie osoby, które otrzymały wizę imigracyjną począwszy od dnia 01 lutego 2013 roku, muszą dokonać opłaty imigracyjnej USCIS w wysokości 165 dolarów przed wyjazdem do USA."


jutro zadzwonię i dopytam się w ambasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...