Skocz do zawartości

Jakie Dokumenty Mogę Załatwić W Trakcie Oczekiwania Na Noa2


KasiaWawaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję!

:)

rozumiem, że jeśli w pakiecie wskazaismy mamę jako sponsora, to te taxy i paystuby :) mamy, nie narzeczonego,

to logiczne. ale wole dopytac

pozdr

Jakis dokument stwierdzajacy, ze sponsor ma konto w banku, od kiedy i ile na koncie. Ale same taxy i paystuby wystarcza. Chodzi o to, zeby przekonac konsula, ze po zawarciu zwiazku malzenskiego nie bedziesz obciazeniem dla panstwa amerykanskiego :-) Nie zapomnijcie w takim razie dolaczyc aktu urodzenia sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... My oddaliśmy tylko 2 łyse formularze Affidavid of support ( narzeczonego i od jego taty). Niestety zupełnie nie ogarnęliśmy tematu tych tax, kont bankowych i całej reszty. Nie było czasu by ktoś nam to przysłał. Więc nie wiedzieliśmy jak to będzie ale zaryzykowaliśmy. Pani w okienku, która odbierała dokumenty, wzięła tylko te 2 formularze ( mieliśmy co prawda screen z konta bankowego narzeczonego, oraz wydruk z maila z rozmowy z pracodawcą) ale babka nam to zwróciła. Konsul nic na ten temat nie mówł i nie chciał dodatkowych dokumentów.

Ale przed nami była para ( u Pani Konsul, my trafiliśmy na Pana) i baaaardzo dokładnie i skrupulatnie wszystko sprawdzała i wypytywała. Nawet oglądała ich konta na fb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed nami była para ( u Pani Konsul, my trafiliśmy na Pana) i baaaardzo dokładnie i skrupulatnie wszystko sprawdzała i wypytywała. Nawet oglądała ich konta na fb.

A skąd to wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd to wiesz?

Bo to się nie wchodzi do osobnego pokoju. Są 3 stanowiska w oddzielnej sali ( ale bez drzwi). My siedzieliśmy blisko drzwi i chcąc nie chcąc, słyszeliśmy wszystko. o FB chodziło o to,że nie wzięli swoich zdjęć wspólnych ( a to była polska rodzina) i pani konsul wchodziła na ich FB. Potem było tak,że ich odesłała od okienka i czekali znowu w poczekalni. A konsul przeglądała, czytała, sprawdzała i potem ich wezwała raz jeszcze. Chyba zakończyło się pomyślnie, ale nie wiem tak do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po, więc wiem jak wyglądają pomieszczenia, ale ja słyszałam urywki rozmów tylko w głównej sali. Pod samym wejściem do pokoju z konsulami nikt nie siedział i nie było nic słychać, a jak sama tam byłam, to nikt obok mnie nie stał, więc jakoś mnie zaskoczyła ta wiadomość o tym, że jakaś konsul wchodziła na czyjś profil fb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sluchajcie, mam jeszcze pytanie takie, na rozmowę z konsulem nie potrzebuję dokumentu z USC , że nie ma przeszkód bym wzieła slub, nigdy nie byłam meżatką, a czy potrzebny będzie taki dokument potem? Już w Stanach? Pozdrawiam i z góry dziękuję

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo w USA nie prowadza takich zapisow i nie wydaja zaswiadczen, (dlatego na przyklad jest problem z poslubieniem Amerykanina w Polsce) ale kazdy stan ma swoje regulacje, sprawdz sobie zanim wyjedziesz. W Michigan musialam miec paszport, SSN (bo mam, jak bym nie miala to nie szkodzi) i akt urodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...