Skocz do zawartości

Jakie Dokumenty Mogę Załatwić W Trakcie Oczekiwania Na Noa2


KasiaWawaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie debiutuję na forum i witam wszystkich :)

wybaczcie jeśli założony wątek się powtarza,

jesteśmy z moim chłopakiem w procesie oczekiwania na Noa 2

18 marca 2013 dostaliśmy noa1

Dopiero przedzieram się przez wątki na forum,

które jest nieocenioną pomocą :)

w każdym razie, mam do Was pytanie,

jakie dokumenty mogę załatwić zanim dostanę list z ambasady?

zaświadczenie o niekaralności? Czy mogę już robić badania, szczepienia etc?

Z gory dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj!

Z badaniami się wstrzymaj. Te rzeczy mają datę ważności. Zaświadczenie niby ważne jest rok, ale zawsze lepiej mieć świeższą datę.

Od momentu otrzymania NOA2 będziesz miała wystarczająco dużo czasu na załatwianie tych formalności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :) to poczekam może chwilę rzeczywiście,

obserwuje czasy oczekiwania na visajourney i w maju noa2 dostały pary składające noa1 w pazdzierniku,

a czy poza badaniami i zaświadczeniem o niekaralności, jakieś dokumenry mogę załatwić wcześniej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wasza petycja jest w VSC czy CSC? No właśnie ten czas oczekiwania zależy od wielu czynników. Kalifornia po okropnym zastoju miała ostatnio nagły zryw, a Vermont po okresie względnie sprawnej pracy spowolniło. Trzeba więc na bieżąco obserwować trendy ;)

Możesz się upewnić, że masz książeczkę zdrowia/kartę szczepień. Możesz sobie wyjąć odpis zupełny aktu urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekalam osiem mmiesiecy na noa2 w CSC. Kasia, niech narzeczony zorganizuje wysylke do Polski swojego aktu urodzenia, dokumentow rozowodowych jesli dotyczy, dokumentow podatkowych 1040 za lata 2012, 2011, 2010. Po noa2 musi Ci doslac list od pracodawcy, jakies pismo z banku tez by sie przydalo.

Ty mozesz rowniez w tym czasie upewnic sie, ze twoj akt urodzenia to odpis ZUPELNY, gdyz w przeciwnym razie takwy trzeba zdobyc. Jak juz Laurka powiedziala, zaswiadczenie o niekaralnosci mozesz zalatwic w pozniejszym terminie.

Jesli mialabys dojscie do srodkow na anielska cierpliwosc, to zalatwiaj sobie od reki, barzo sie przydadza! :-)

sorry za byki, pisze w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzi

Nasza petycja jest w Vermont.

Akt urodzenia mam zupełny,

Narzeczony przyjeżdza do mnie w czerwcu więc mam nadzieję, że uda mu się te dokumenty zorganizować :)

Sorki, ale jakie pismo z banku? Jego mama będzie moim "Sponsorem"

Czyli to co moglby zabrać z sobą teraz to akt urodzenia i dokumenty podatkowe?

Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis dokument stwierdzajacy, ze sponsor ma konto w banku, od kiedy i ile na koncie. Ale same taxy i paystuby wystarcza. Chodzi o to, zeby przekonac konsula, ze po zawarciu zwiazku malzenskiego nie bedziesz obciazeniem dla panstwa amerykanskiego :-) Nie zapomnijcie w takim razie dolaczyc aktu urodzenia sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...