Skocz do zawartości

Removing Conditions Of Residence


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadszedl czas wypelniania formy i751 znoszacej conditions na mojej zielonej karcie. Przegladalem ta forme jakis miesiac temu i wydaje mi sie ze byla zupelnie inna niz ta ktora znalazlem dzisiaj na stronie urzedu. Tzn ta obecna jest duzo dluzsza o ile mi sie dobrze wydaje. Oprocz tego znalazlem rowniez to: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=cbf64a299323e310VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=6d42dd1d5fd37210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Czy ktos wie czy te formy sie zmienily, czy mi sie juz pokrecilo w glowie i zle patrze albo zle mi sie wydaje.

Moja karta traci waznosc 2 czerwca i moglem wyslac papiery kilka tygodni temu, ale bylismy w trakcie kupowania domu, i chcialem zalaczyc to do dokumentow. Oprocz tego samochody i myslicie ze trzeba cos jeszcze? Moze zdjecia czy karty kredytowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej formie, chyba w gornym rogu, masz napisane kiedy forma traci waznosc. Ja wysylalam swoja (co prawda nie I-751) w lutym I byla na niej notka ze forma expires 3.31.2013 wiec moze I-751 tez ulegla zmianie. Jesli bierzesz kopie z uscis.gov to nie masz sie czym przejmowac bo to wiarygodne zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wyslac tylko dokumenty dotyczace kupna domu i samochodow to mysle, ze to zdecydowanie za malo. Przede wszytskim pamietaj, ze na etapie I-751 bardzo wazne jest pokazanie kontynuacji i nieprzerwanej trwalosci malzenstwa. Bardzo duza uwaga jest kladziona na proofs of finance and assets co-mingling oraz proof of common residence. Jesli wysylasz jakies dokumenty to zawsze musze byc one rozciagniete w czasie i powiiny obejmowac okres od poczatku malzenstwa az do chwili obecnej.

Oto lista dokumentow, ktore sa mile widziane:

-checking and savings account statements (proponuje zalaczyc minimum jeden statement z kazdego kwartalu od poczatku malzenstwa, im wiecej tym lepiej)

-credit card statements (minimum jeden statement na kwartal)

-voided check jesli widniejecie oboje na czekach

-car/homeowner/life/health insurance (ta sama zasada - jak najwiecej wydrukow z kazdego roku/kwartalu malzenstwa).

-kopia drivers licence zony i twoja pokazujaca wspolny adres zamieszkania

-kopia lease agreement jesli wynajmowalicie apartament przed kupnem domu

-dokumenty dotyczace domu - najlepiej deed pokazujacy ciebie i zone jako wlascicieli domu

-rachunki za utilities/telefon/tv na was oboje - od poczatku malzenstwa do teraz

-kartki, zaproszenia, koperty adresowane do was obojga

-tax transcripts ze wszystkich lat kiedy rozliczaliscie sie wspolnie

-affidavits od osob ktore was znaja jako malzenstwo

-jesli macie dzieci - akt urodzenia dzieci

-bilety, rezerwacje, z podrozy ktore wspolnie odbyliscie

-kilka zdjec z opisem kiedy, jaka okazja, data (mysle, ze akurat zdjecia z tych wszystkich rzeczy sa najmniej istotne, mozesz ale nie musisz wyslac).

Mysle, ze to tyle w wielkim skrocie. Pamietaj - kazdy dokument, ktory wysylasz musi pokrywac calosc waszego malzenstwa. No i nie wysylaj orginalow tylko kopie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aha jeszczed jedno pytanie odbnośnie Part 3 pytania 6f i 6g. O co chodzi z tym postal code i province. Jesli mieszkamy razem (chyba nie jest to dziwne) to wiadomo ze mamy ten sam adres ktory wpisalem w PART1. Skoro pytaja o stan i zip code to po co jeszcze pytania o postal code czy province? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz N/A lub None, zalezy co ma wiekszy sens. Rubryki z kolejnymi dziecmi mozna zostawic puste.

Jesli chodzi o adres, to przepisz ten sam adres co w part 1, postal code i province zostaw puste. Niektorzy nie mieszkaja z malzonkiem, np maz moze byc akurat na misji w Afganistanie, stad te dodatkowe rubryczki (tak mysle).

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...