Skocz do zawartości

K-1 Czy Cr-1?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

ale na aos już się czeka w stanach tak? bo rozumiem, że po uzyskaniu wizy k-1 mogę wjechać do Stanów?

Nie czytałam jeszcze co po uzyskaniu wizy się dzieje. Dopiero się zdecydowaliśmy....

Czy ktoś może po krótce opisać co i jak po kolej?

Rozumiem, że mój chłopak wysyła petycję (wyślemy ją za 2 tygodnie), czekamy na informację, że papiery doszły. następnie czekamy na akceptację. Po zaakceptowaniu papiery są wysyłam do ambasady w Warszawie, która odsyła mi pakiet. Po skompletowaniu dokumentów z pakietu odsyłam je do Warszawy i tego samego dnia dzwonię do konsula w celu umówienia spotkania. Po interview czekam na odesłanie wizy pocztą, czy tak?

Zgrubsza. Wizę się teraz odbiera osobiście z tego co mi wiadomo. Plus o procedurach z ambasadą musi się ktoś inny wypowiedzieć.

Myślałam, że po odesłaniu wizy mam 6 miesięcy na wjazd do Stanów i 90 dni od wjazdu na zawarcie związku małżeńskiego. A pozwolenie na pracę dostaję zaraz po slubie?

Tak, 6 miesięcy na wjazd, 90 dni na ślub. Pozwolenie na pracę dostajesz po około 2-3 miesiącach od daty wysłania pakietu AOS.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na aos już się czeka w stanach tak? bo rozumiem, że po uzyskaniu wizy k-1 mogę wjechać do Stanów?

Nie czytałam jeszcze co po uzyskaniu wizy się dzieje. Dopiero się zdecydowaliśmy....

Czy ktoś może po krótce opisać co i jak po kolej?

Rozumiem, że mój chłopak wysyła petycję (wyślemy ją za 2 tygodnie), czekamy na informację, że papiery doszły. następnie czekamy na akceptację. Po zaakceptowaniu papiery są wysyłam do ambasady w Warszawie, która odsyła mi pakiet. Po skompletowaniu dokumentów z pakietu odsyłam je do Warszawy i tego samego dnia dzwonię do konsula w celu umówienia spotkania. Po interview czekam na odesłanie wizy pocztą, czy tak?

Myślałam, że po odesłaniu wizy mam 6 miesięcy na wjazd do Stanów i 90 dni od wjazdu na zawarcie związku małżeńskiego. A pozwolenie na pracę dostaję zaraz po slubie?

Z dokumentami to jest tak:

otrzymujesz pakiet i musisz im odesłać formularz IV/F04 ( na którym zaznaczasz,że masz już zebrane dokumenty takie jak pełny odpis aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności itp) oraz ds230 part I. Po tym jak odeślesz tylko te 2 formularze możesz umawiać badania i wpłacić pieniądze na konto ambasady. Dopiero następnego dnia po dokonaniu płatności możesz umawiać rozmowę. Paszport odbierasz w 1 z 24 punktów TNT na terenie Polski. Jest do odbioru w ciągu 2-4 dni od rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie, ze AOS to kolejna zabawa w papierologie ktora kosztuje ponad $1000...na razie nie musisz sie AOSem martwic, ale przed noa2 warto sie zapoznac, jakie dokumenty beda Ci potrzebne po przylocie, szczegoly masz w watku "Formalnosci po Slubie z obywatelem". Watek nie jest super swiezy, ale wiekszosc rzeczy sie zgadza. Wiecej informacji pewnie bedzie na VJ.

Co do CR1 a k1, ja w trakcie procesu plulam sobie w brode ze nie zdecydowalismy sie na CR1, bo tak jak jkb pisze, k1 wydawalo mi sie niekonczacym sie czekaniem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...