Skocz do zawartości

K-1 Czy Cr-1?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje co zajęłoby mniej czasu - uzyskanie wizy narzeczeńskiej K-1 czy juz po zawarciu związku małżeńskiego wizy cr-1?

Ponoć można wziąć ślub w Danii (zajmuje to tylko koło miesiąca) http://polka-w-usa.blogspot.com/2012/04/slub-z-amerykaninem-w-europie-polish.html Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, jako aplikanta K-1, a obecnie AOS, bierz CR1. Od momentu złożenia petycji do otrzymania wizy i zielonej karty będzie to jakieś 10 miesięcy. W przypadku K-1 jest to jakies 8-9 miesięcy czekania na wizę, plus AOS bez interview to obecnie kolejne 9 miesięcy, więc od tego czekania już mi się niedobrze robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na aos już się czeka w stanach tak? bo rozumiem, że po uzyskaniu wizy k-1 mogę wjechać do Stanów?

Nie czytałam jeszcze co po uzyskaniu wizy się dzieje. Dopiero się zdecydowaliśmy....

Czy ktoś może po krótce opisać co i jak po kolej?

Rozumiem, że mój chłopak wysyła petycję (wyślemy ją za 2 tygodnie), czekamy na informację, że papiery doszły. następnie czekamy na akceptację. Po zaakceptowaniu papiery są wysyłam do ambasady w Warszawie, która odsyła mi pakiet. Po skompletowaniu dokumentów z pakietu odsyłam je do Warszawy i tego samego dnia dzwonię do konsula w celu umówienia spotkania. Po interview czekam na odesłanie wizy pocztą, czy tak?

Myślałam, że po odesłaniu wizy mam 6 miesięcy na wjazd do Stanów i 90 dni od wjazdu na zawarcie związku małżeńskiego. A pozwolenie na pracę dostaję zaraz po slubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...