Skocz do zawartości

Praca W Aptece


karina80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko :) Czy wie ktoś jak wygląda rynek pracy dla farmaceutów w USA, a dokładnie dla techników farmacji?? Mam ponad 10 letnie doświadczenie w tym zawodzie, z językiem też całkiem nieźle. Czy jest szansa na znalezienie pracy w tym zawodzie przez Polaka??

Z góry dziękuję za wszystkie posty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na liczby, bylo mniej niz sto wiz H1B dla technikow farmacji na poprzedni rok. Glowny sponsor to oczywiscie duze sieci aptek. Wychodzi rowniez na to, ze niektore stany wymagaja ceryfikacji. Tyle ode mnie od strony technicznej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw test. :) Czy spełniasz jeden z punktów poniżej:

1) A Bachelor's degree or Masters Degree (or the foreign equivalent degree from your Country), OR

2) 12 years work experience, OR

3) A mix of further education + work experience

The general H1B visa qualification rule is:

- for every 1 year of studies at University / College = 3 points

- for every 1 year of work experience = 1 point

12 points in 'total' are required to qualify for the H1B visa program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć pracodawcę, który by Cię zatrudnił i wystąpił o wizę, ale będzie musiał udowodnić, że nie ma nikogo w USA spełniającego wymagania. Podałem Ci liczbę wiz przyznanych w 2012, żeby pokazać, że szanse są prawie zerowe.

Po dyskusjach w tym temacie widać, że o wizy te ubiegają się ludzie, którzy zdobyli edukację w USA w tym kierunku i poza tym mówią, że jeśli znajdują pracodawcę gotowego ich zatrudnić, to będzie wymagał pokrycia kosztów od pracownika. Normalnie to pracodawca pokrywa te koszty.

Nie jestem w ekspertem w temacie farmacji, ale również wygląda na to, że wymagana jest certyfikacja, więc może Ci być ciężko tak po prostu ubiegać się o pracę, jeśli nie masz edukacji z USA. Zresztą nie ma się co dziwić, bo jest to zawód związany ze zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec licencje i certyfikat. Zalezy od stanu i pracodawcy... w niektorych tylko licencje w niektorych licencje i certyfikat

Witam, dziękuję za odpowiedź. A czy jest jakaś możliwość zdobycia certyfikatu uznawanego w stanach, będąc w Polsce. Wszystkie dokumenty obowiązujące w Polsce posiadam, ale to rozumiem nie wystarcza???? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź. A czy jest jakaś możliwość zdobycia certyfikatu uznawanego w stanach, będąc w Polsce. Wszystkie dokumenty obowiązujące w Polsce posiadam, ale to rozumiem nie wystarcza???? Pozdrawiam

Nie chce cie smucic ale w tej chwili to praktycznioe nie ma szans na prace jako technik farmacji bez co najmniej zielonej karty.

TEraz z praca w aptece ciezko szczegolnie ze w wiekszosci stanow kazdy moze byc technikiem bez szkoly.

Daj znac jak potrzebujesz odpowiedzi na jakies pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...