Skocz do zawartości

Polski Imigrant Po Wylewie Deportowany Do Polski


gal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No właśnie jeden z komentarzy pod tym artykułem coś mi przypomniał... Za leczenie ludzi nieubezpieczonych płacą ubezpieczeni. Ci co mają dłużej ubezpieczenie mogli zapewne obserwować wzrost kosztu ubezpieczenia. Pamiętam list mojej ubezpieczalni, który informował o wzroście miesięcznej opłaty o 80% (w tym roku skoczyło to o kolejne 20% do 100% w ciągu niecałych dwóch lat, do $140 za głównego ubezpieczonego i do $400 za małżonka miesięcznie) z uwagi na zwiększone ceny opieki medycznej ustalane przez szpitale, które muszą sobie odbić nieubezpieczonych. Z tego co wiem poszło w górę ubezpieczenie pracowników stanowych z tych samych powodów. Abstrahując od przewartościowanych procedur medycznych w USA, za naszego rodaka zapłacili płacący składki. Nie biłbym piany jakby chodziło o $5 miesięcznie więcej, ale to już są duże różnice to co się dzieje ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeden z komentarzy pod tym artykułem coś mi przypomniał... Za leczenie ludzi nieubezpieczonych płacą ubezpieczeni. Ci co mają dłużej ubezpieczenie mogli zapewne obserwować wzrost kosztu ubezpieczenia. Pamiętam list mojej ubezpieczalni, który informował o wzroście miesięcznej opłaty o 80% (w tym roku skoczyło to o kolejne 20% do 100% w ciągu niecałych dwóch lat, do $140 za głównego ubezpieczonego i do $400 za małżonka miesięcznie) z uwagi na zwiększone ceny opieki medycznej ustalane przez szpitale, które muszą sobie odbić nieubezpieczonych. Z tego co wiem poszło w górę ubezpieczenie pracowników stanowych z tych samych powodów. Abstrahując od przewartościowanych procedur medycznych w USA, za naszego rodaka zapłacili płacący składki. Nie biłbym piany jakby chodziło o $5 miesięcznie więcej, ale to już są duże różnice to co się dzieje ostatnio.

Prawda z tymi skokami ubezpieczen.Mi ostatnio wzroslo o $100.Dodam ze u lekarza bylam chyba z 6 lat temu ale uwazam ze ubezpieczenie trzeba miec.

Co do artykulu to szkoda czlowieka ale fakt jest taki ze byl nielegalnie i konsekwencje takie wlasnie moga byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uczciwiej byloby chyba zawiadomic odpowiednie sluzby i zrobic to tak, jak nalezy

Naprawdę uważasz że "zrobienie to jak należy" byłoby w najlepszym interesie tego pana? Zapytam raz jeszcze - gdzie miałby czekać na rozprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Za leczenie ludzi nieubezpieczonych płacą ubezpieczeni." Dokladnie. a ja, jako ta ubezpieczona, wole placic za takiego Kowalskiego, ktory byl sobie nelegalnym emigrantem i siedzial ciichutko, jak mysz pod miotla, majac swoje zycie i nie robiac nikomu krzywdy (poza samym soba z faktu bycia tym nielegalnym), niz pokrywac koszty leczenia nieroba, ktory siedzi na tylku z puszka piwa i skretem w reku, plodzi jedno dziecko za drugim i przy okazji tu cos ukradnie, tam kogos pobije. tylko, ze z takiego dupka szpital nie moze odeslac do kraju pochodzenia, bo w koncu jest Amerykaninem.

ok, teraz mozecie mnie zlinczowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Za leczenie ludzi nieubezpieczonych płacą ubezpieczeni." Dokladnie. a ja, jako ta ubezpieczona, wole placic za takiego Kowalskiego, ktory byl sobie nelegalnym emigrantem i siedzial ciichutko, jak mysz pod miotla, majac swoje zycie i nie robiac nikomu krzywdy (poza samym soba z faktu bycia tym nielegalnym), niz pokrywac koszty leczenia nieroba, ktory siedzi na tylku z puszka piwa i skretem w reku, plodzi jedno dziecko za drugim i przy okazji tu cos ukradnie, tam kogos pobije. tylko, ze z takiego dupka szpital nie moze odeslac do kraju pochodzenia, bo w koncu jest Amerykaninem.

ok, teraz mozecie mnie zlinczowac.

Przecież szpital go przyjął (i zapewne ww pan spędził sporo czasu na oddziale który kosztuje b. dużo w porównaniu do "zwykłych: med-surg) i zapewnil ratowanie/leczenie. Co jeszcze miałby szpital zrobić??? Trzymać go w komorce na miotly czy może w łazience dla personelu gdy mu się polepszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie ułożę tutaj kupkę z kamieniami i zaraz zacznę rzucać. ;)

Niestety nie wybierasz za kogo płacisz i kto płaci. Ty możesz chcieć, ale John Smith i ja nie. Może kiedyś będziesz mogła sobie zaznaczyć w ubezpieczeniu, że chcesz mieć składkę $1000 i opłaćcie jakiemuś Jesusowi, Pedrowi czy Kowalskiemu leczenie. Wyobrażasz sobie sytuację, że można sobie wybierać za kogo firma ubezpieczeniowa płaci? I która ma płacić? Twoja? Moja? Ja nie piję (za dużo), nie palę, jestem (w miarę) uczciwy, nie robię nikomu krzywdy, siedzę cicho jak mysz pod miotłą. Mogę zrezygnować więc z ubezpieczenia, bo za mnie reszta zapłaci? Ale przecież wielu emigrantów nielegalnych jest porządnych... Z tych 11 milionów pewnie z 70%. Mamy ich opłacać?

Przecież Pani konsul mogła uruchomić jakieś środki... Nie, ona się wzięła to ustalania opiekuna.

Justi, nie ważne jak to smutne jest i jak Cię i mnie to bulwersuje, bo też mi szkoda człowieka, taki jest system i nie ma co płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ciąg dalszy: http://wyborcza.pl/1,75478,14479653,Szpital_z_USA_odeslal_nieprzytomnego_chorego_do_Polski_.html#TRrelSST

Wiedziałem, że będzie jak w monologu Smolenia. Najpierw wyrzucą a potem przeproszą.

Podoba mi się jeden z komentarzy: To teraz, żeby trafić do szpitala w Polsce, trzeba najpierw wyjechać do Ameryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.alterkino.org/kultura_media/chorowaae-w-usa-sicko/#more-13

tj. film Michaela Moore, posrednio zwiazany z tematem postu,

ogolnie mowiacy o realiach w funkcjonowaniu sluzby zdrowia w stanach, ciekawe porownania w stosunku do brytyjskiego czy kanadyjskiego systemu, polecam szczerze kazdemu, ciekawy i dajacy duzo do myslenia

GOD BLESS YOU

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...