Skocz do zawartości

Oszczędzanie- Saving Account Gdzie Najlepiej?


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

DZIĘKUJE BARDZO ZA WSZYTSKIE ODPOWIEDZI!!!!

Chyba jednak na otwarcie następnego savings konta narazie nie moge sobie pozwolic tzn :

Nie zarabiam jeszcze na tyle żeby móc tak wiele odkładać, więc narazie te $100/mc musi wystarczyc:/

Czeka mnie troche wydatków jak kupno samochodu (uzywanego), mam nadzieje ze sie wkrotce się przeprowadze i zmienie prace, więc chyba bede musiał to odłozyć na potem .

Ale napewno do tego wróce jak się troszke bardziej ustabizliuje z praca i zarobkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jkb jak zobaczyłem ile masz kont oszczędnościowych to pomyslałem sobie czy moja wypłata by mi starczyła żeby na to wszytsko powpłacać lol

Tak, narazie pozostane przy moim normalnym savings account i bede wpłącał $100 mc a jak moja sytuacja sie troche polepszy to wróce do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, by miec ogromna wyplate. Te konta sa darmowe, bez zadnych oplat. Mozesz miec ile chcesz i nie wplacac na nie nic. Glowna kwestia jest odkladanie kasy, nawet jezeli jest to $50 miesiecznie. "Pay yourself first" :) Odlozysz po $50 z kazda wyplata na kazde z tych kont i po roku zorientujesz sie ze masz po $1000 na kazdym z nich w zapasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 dolcow oszczednisci to wcale nie tak malo, biorac pod uwwage ze wielu ludzi nie zaoszczedza nic, a na dodatek maja deficyt budzetu I do tego coraz bardziej wpadaja w pulapke zadluzenia. Ale tak jak mowilem nie warto oszczedzac, takie 100 dolarow zaraz musi gdzies isc, najlepiej w jakis instrument generujacy dochod pasywny. I pieniadz zaczyna sie pomnazac jednoczesnie chroniac nasz kapital przed nadmierna utrata wartosci. Wiec teraz warto sie zastanowic w jaki sposob kazde zaoszczedzone miesiecznie 100 dolarow ma mi dac 1 dolara dodatkowo, rowniez raz w miesiacu. A wtedy odkryjesz cale mnostwo nowych mozliwosci o ktorych nigdy nie wiedziales ze moga istniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 dolcow oszczednisci to wcale nie tak malo, biorac pod uwwage ze wielu ludzi nie zaoszczedza nic, a na dodatek maja deficyt budzetu I do tego coraz bardziej wpadaja w pulapke zadluzenia. Ale tak jak mowilem nie warto oszczedzac, takie 100 dolarow zaraz musi gdzies isc, najlepiej w jakis instrument generujacy dochod pasywny. I pieniadz zaczyna sie pomnazac jednoczesnie chroniac nasz kapital przed nadmierna utrata wartosci. Wiec teraz warto sie zastanowic w jaki sposob kazde zaoszczedzone miesiecznie 100 dolarow ma mi dac 1 dolara dodatkowo, rowniez raz w miesiacu. A wtedy odkryjesz cale mnostwo nowych mozliwosci o ktorych nigdy nie wiedziales ze moga istniec.

... w tym odsetki od depozytu bankowego. Wątpię czy na chwilę obecną mariano może czerpać dochody pasywne z akcji, nieruchomości i marketingu sieciowego. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 dolcow oszczednisci to wcale nie tak malo, biorac pod uwwage ze wielu ludzi nie zaoszczedza nic, a na dodatek maja deficyt budzetu I do tego coraz bardziej wpadaja w pulapke zadluzenia. Ale tak jak mowilem nie warto oszczedzac, takie 100 dolarow zaraz musi gdzies isc, najlepiej w jakis instrument generujacy dochod pasywny. I pieniadz zaczyna sie pomnazac jednoczesnie chroniac nasz kapital przed nadmierna utrata wartosci. Wiec teraz warto sie zastanowic w jaki sposob kazde zaoszczedzone miesiecznie 100 dolarow ma mi dac 1 dolara dodatkowo, rowniez raz w miesiacu. A wtedy odkryjesz cale mnostwo nowych mozliwosci o ktorych nigdy nie wiedziales ze moga istniec.

Wydaje mi sie, ze sie nie rozumiemy. Jedna rzecza jest inwestowanie w akcje, obligacje, mutual funds, etc. (co ja rowniez aktywnie uprawiam), a zupelnie inna posiadanie poduszki finansowej, tj. emergency fund, na ktorym jestes pewien, ze kasa jest, i to w takiej ilosci, w jakiej sie jej spodziewasz, plus jest dostepna od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...