Skocz do zawartości

Oszczędzanie- Saving Account Gdzie Najlepiej?


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Konta Roth 401k i Roth IRA - pieniadze laduja na nim po opodatkowaniu, i tam rosna tax-free. Na zwykle 401k i IRA kasa laduje przed opodatkowaniem i podatek pobierany jest w momencie wyplacania dystrybucji. Z kont Roth nie mozna pobierac pozyczek, ale mozna wyplacac wplacone skladki (ale nie zysk) w kazdej chwili. A czy to dobry pomysl to juz inna kwestia.

Tak jak TomaszNL pisal, dobrze jest zawsze placic skladki do wysokosci employer's match. Co potem - to nie jest wcale takie oczywiste i zalezy od kilku czynnikow, ale w wiekszosci przypadkow podejscie opisane powyzej bedzie faktycznie najbardziej korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ale oszczedzanie to glupota, a trzymanie kasy w banku na jakims savings account to jeszcze wieksza glupota, ludzie na jakim swiecie wy zyjecie? zapraszam na krotki filmik ponizej ....

http://www.youtube.com/watch?v=Zq1D7RkD9O4&feature=share&list=UUrnUHtalP2as7LV2Dtc5mkQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oszczedzanie to glupota, a trzymanie kasy w banku na jakims savings account to jeszcze wieksza glupota, ludzie na jakim swiecie wy zyjecie? zapraszam na krotki filmik ponizej ....

http://www.youtube.com/watch?v=Zq1D7RkD9O4&feature=share&list=UUrnUHtalP2as7LV2Dtc5mkQ

Weź przestań smędzić... nudne to sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie jak sie nie podoba to nie ogladaj ... jutro tez jest dzien mozesz wstac i isc do pracy ... powodzenia!


My mamy konta oszczednosciowe w nastepujacych instytucjach:

- Barclays Bank - savings account (0.90% APR), odkladamy sobie na jakis cel w przyszlosci
- Alliant Credit Union - savings account (0.68% APR) - emergency fund, z ktorego mozemy w kazdej chwili wyplacic kase w razie potrzeby. Mamy tam tez checking account (0.65% APR) i HSA (nie pa mietam APR). Polecam!
- Ally Bank - savings account (0.84% APR) - emergeny fund II, gdzie trzymamy srodki na jakas grubsza sprawe, ale niekoniecznie musimy miec dostep do pieniedzy tego samego dnia (np utrata pracy i koniecznosc utrzymania sie przez X miesiecy).
- Vanguard - Roth IRA - dwa konta, jedno dla mnie, jedno dla zony

Generalnie od zwyklych bankow zaczalem stronic, bo niewielki z tego pozytek. Mamy konto w Chase, gdzie laduja wszystkie nasze czeki, oraz w lokalnym banku, ktory sluzy nam jako bill pay. Z kazda wyplata robimy transfery z Chase do reszty instytucji.

wlasnie dlatego ze swistak siedzi ..... i postanowil tracic swoje pieniadze w powyzej opisany sposob! Kto przy zdrowych zmyslach trzyma kase w banku na takie odsetki ?????? ..... w ten sposob zarzadzajac swoimi finansami kopiecie sobie dolek i zadna dobrze platna praca wam nie pomoze jak i zadne nawet najdrozsze studia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze jeden filmik wiec troche poprzynudzam .... wiecej nie bede tutaj wrzucal linkow jesli juz to wrzuce pod tematem "Chicago ach Chicago"

jak ktos nie chce bardzo prosze nie ogladac ,,,, ja nikogo nie zmuszam .... kazdy ma wybor ..... jednoczesnie krotko podsumowujac moj vlog .... ma on na celu obalenie stereotypow i walki z pralnia mozgow jaka dzis ma miejsce na ogromna skale .... ja postanowilem osiagnac wolnosc finansowa w bardzo niedalekiej przyszlosci a moj vlog bedzie ukazywal droge jaka musze przebyc aby osiagnac swoj cel .... ja nie chce pracowac na etacie dla nikogo bo to strata czasu i zycia .... jak ktos ma inne zdanie ma do tego prawo wiec niech je zachowa dla siebie, jak ktos ma ochote ogladac to zapraszam i mam nadzieje ze kazdy znajdzie cos dla siebie. Jednoczesnie prosze powstrzymac sie od bzdurnych komentarzy bo to do niczego nie prowadzi. Po prostu prosze nie ogladac jak komus sie nie podoba moj sposob myslenia. Badz jesli ktos czuje sie w jakims stopniu urazony gdyz wiele moich wypowiedzi bedzie kontrowersyjna. Kazdy ma wybor ..... Take it or Leave it!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko jeden komentarz - daj moze znac jak juz osiagniesz ta wolnosc finansowa w bardzo niedalekiej przyszlosci bo piszesz juz o tym o dluzszego czasu i jako tej wolnosci finansowej nie osiagasz, za to wrzucasz bzurne filmiki zarzucajac innym glupote.

Kazdy oszczedza jak chce, skladowanie ich w banku na mimimalnym APR zysku nie przyniesie ale jest bezpieczniejsze niz inwestowanie w cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...