Skocz do zawartości

Pierwszy Lot Długodystansowy Z Przesiadką


xzyvvy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

21 września lecę wraz z żoną do USA. Startujemy z Warszawy LOTem, przesiadamy się w Frankfurcie do Condora i stamtąd prosto do Seattle. To będzie mój trzeci lot w życiu, ale pierwszy długodystansowy i pierwszy z przesiadką. Z tego też powodu niestety mam parę niewiadomych.

Pierwsza kwestia dotyczy nadania bagażu. Czyli czy będę musiał go odbierać i nadawać na nowo w Frankfurcie, ale znalazłem informację, iż w przypadku, gdy zajdzie potrzeba nadania bagażu ponownie to już na lotnisku w Warszawie zostanę o tym poinformowany.

Czy muszę przechodzić przez proces check-in dwukrotnie (raz w Warszawie i raz w Frankfurcie)?

Rezerwacja miejsc z Condorze jest płatna (bezpłatna 12 godzin przed lotem za pomocą check-in online). Ale nie wiem nawet czy będę miał warunki by to zrobić i czy to robić? Ale boję się, że jeżeli nie zarezerwuję miejsc to posadzą mnie i żonę oddzielnie czego bardzo chciałbym uniknąć. Czy moje obawy są sensowne? Jeżeli tak to może zapłacić za rezerwację miejsc i zrobić check-in online 48 godzin przed lotem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99 %, bagaż będzie nadany do portu docelowego, czyli nie będziesz się odprawiał i nadawał bagażu drugi raz we FRA. W warszawie dostaniesz karty pokładowe na oba odcinki i na przesiadce, udasz się prosto do swojego gate-u. Z rezerwacją miejsc jest tak jak piszesz. Odprawa online zagwarantuje Ci miejsca które wybierasz. Przy odprawie na lotnisku dostajesz miejsca które są aktualnie wolne. Pewnie nie będzie problemu z miejscami obok siebie, ale stu procentowej pewności nie będzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

A te miejsca zostaną nam przydzielone już w Warszawie razem z wydaniem kart pokładowych? Czy mimo, że dostaniemy karty pokładowe to miejsca zostaną nam przydzielone dopiero we Frankfurcie?

EDIT: Czy musimy wydrukować i wypełnić formularze I-94?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a ja 3 października lecę z Warszawy do Frankfurtu i z Frankfurtu do Seattle. Ale ja lecę Lufthansą. Między Warszawą a Seattle kursowałam juz wiele razy, bo kiedyś mieszkałam w Seattle. Bagaż nadaje się w Warszawie i odbiera w Seattle. Zawsze możesz o to dopytać przy oddawaniu bagażu i będziesz spokojny i pewny. Check-in jest raz, w Warszawie dostaniesz wszystko już na dwa loty (chyba że pytasz o przechodzenie przez bramki bezpieczeństwa). Condora nie znam, chyba sami musicie zdecydować czy płacic za rezerwację. Jeśli bardzo Wam zależy, żeby siedzieć koło siebie, to może warto. Ale nie znam się, mi zawsze wszystko jedno, a w Lufthansie wybrałam miejsca od razu przy zakupie biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Kwestia rezerwacji miejsc też jest mi skomplikowana. Aby zarezerwować miejsca w Condorze to muszę zaliczyć u nich check-in online. Jeżeli to zrobię wcześniej to domyślam się, że w Warszawie dostanę już kartę pokładową tylko i wyłącznie na lot LOTem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać wszystkie karty w Polsce. Wybór miejsc możesz zrobić przeważnie w każdym momencie od zakupu biletu. Wpisz numer rezerwacji w locie, jeśli nie da Ci wybrać miejsc w condorze, wejdź na stronę condora i tam wpisz numer rezerwacji. Często trzeba oddzielnie wchodzić na strony.

A tak na marginesie LOT ma w Wawie checkin przez maszyny tylko chyba, ze jesteś jakiś ciężki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

21 września lecę wraz z żoną do USA. Startujemy z Warszawy LOTem, przesiadamy się w Frankfurcie do Condora i stamtąd prosto do Seattle. To będzie mój trzeci lot w życiu, ale pierwszy długodystansowy i pierwszy z przesiadką. Z tego też powodu niestety mam parę niewiadomych.

Pierwsza kwestia dotyczy nadania bagażu. Czyli czy będę musiał go odbierać i nadawać na nowo w Frankfurcie, ale znalazłem informację, iż w przypadku, gdy zajdzie potrzeba nadania bagażu ponownie to już na lotnisku w Warszawie zostanę o tym poinformowany.

Czy muszę przechodzić przez proces check-in dwukrotnie (raz w Warszawie i raz w Frankfurcie)?

Rezerwacja miejsc z Condorze jest płatna (bezpłatna 12 godzin przed lotem za pomocą check-in online). Ale nie wiem nawet czy będę miał warunki by to zrobić i czy to robić? Ale boję się, że jeżeli nie zarezerwuję miejsc to posadzą mnie i żonę oddzielnie czego bardzo chciałbym uniknąć. Czy moje obawy są sensowne? Jeżeli tak to może zapłacić za rezerwację miejsc i zrobić check-in online 48 godzin przed lotem?

Pozdrawiam

A masz obydwa loty na jednym bilecie czy kupowane osobno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...