Skocz do zawartości

Przyczepa...


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadł mi jakiś czas temu pomysł przyczepy w krórej mógłbym pomieszkiwać podczas wyjazdów urlopowych do USA. Wciąż jestem daleko od możliwości realizacji mojego marzenia posiadania w Stanach domu do którego mógłbym co rok przyjeżdżać latem na wakacje ale może zacząć od ... przyczepy ? Mam na myśli ustawioną na stałe przyczepe w którejś z nadmorskich miejscowości na wschodnim wybrzeżu które tak mi się podobają jak Rehoboth Beach czy Ocean City. Sporo Amerykanów z niższej klasy społecznej miesza w przyczepach, ja traktowałbym ją jako lokum wakacyjne. Jeżdżę do USA co 2-3 lata turystycznie ale chętnie jezdzilbym cześciej gdyby udało mi się zmniejszyć koszty mając tam własne lokum. Czy ktoś z Was ma wiedzę jak to wygląda w praktyce od strony kosztowej i technicznej ? Czy poza przyczepą musiałbym zakupić skrawek ziemi na której by stała czy tez mogłaby stać cały rok na czymś w rodzaju pola kempingowego za co uiszczałbym oplaty ? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sie chyba bardziej pyta o trailler park - w normalnych miejscach to sa generalnie slumsy, w miejscowosciach turystycznych sluza za wlasnie takie wakacyjne domy (kolega ma taki w Port Clinton, OH nad jeziorem Erie). Podpytam sie o cene, Zillow w tym konkretnym miejscu pokazuje $80k ale podejrzewam ze to silnie zalezy od lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to był dobry pomysł jeżeli nie chcesz mieć problemu i wydatków na głowie. Na dłuższą metę taniej i przyjemniej będzie Ci wynająć dom czy apartament na czas pobytu. (www.vrbo.com)

Podejrzewam że znasz okolice, więc w pobliżu Rehoboth (Lewes, Millsboro itd) możesz kupić już przyczepę za $6000-$15000, ale miesięczna opłata za "miejsce" to $450-$750 (liczmy ok 7000 rok), więc to jakaś bzdura. Za taką cenę spokojnie wynajmiesz fajny wakacyjny dom, nie martwiąc się o nic.

http://www.zillow.com/homedetails/31591-Siham-Rd-15864-Lewes-DE-19958/2113305299_zpid/

http://www.zillow.com/homedetails/35581-Pine-Dr-13187-Millsboro-DE-19966/2113305435_zpid/

Moja znajoma połakomiła się kilka lat temu na trailer w Wispering Pines ( Lewes, blisko five points) Problem w tym że ciężko znaleźć na takie coś chętnych do wynajęcia, a i ze sprzedażą ciężko bo warunki dla nowych lokatorów są takie jakby to były jakieś 5* gated communities ;). Przez 1.5 roku chciała się tego pozbyć, zaczęła od $25000 schodząc do $3000 w kwietniu. Dwa miesiące temu oddała ją za darmo, żeby dalej nie mieć problemów i dodatkowych co miesięcznych kosztów (na tym osiedlu coś w okolicach $530/mc)

Więc przemyśl dwa razy zanim się na takie coś zdecydujesz, kupić (za grosze) to nie problem, ale potem utrzymać coś co jest w razie czego tak naprawdę niewyjmowalne jest już trudniejsze i mija się z celem.

Odbiegając od tematu... Nie zrozum mnie źle, ale naprawdę nie rozumiem zachwytu nad tą częścią stanów ;)

Plaże jak nad Bałtykiem ( albo i brzydsze), wszędzie daleko i nic poza polami kukurydzy dookoła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym naganiał ale może warto zastanowić się nad inwestycją np. na florydzie. Kiedyś w tv widziałem tego kolesia http://floryda.org/

Skoro tak czesto jeździsz na wakacje tam to moze przy okazji na tym zarabiac a pobyt tam mieć za free :)

Nie wiem czy trochę nie za późno na inwestycje mieszkaniowe...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania o to co mi się podoba w tamtym regionie, nadmorskie miejscowości w Delaware i Maryland mają swój klimat który mi się podoba, (trochę czas się tam zatrzymał w latach 60tych), plaże może nie jak na Karaibach ale będę się upierał że jednak lepsze niż w Sopocie ;-) (nawet przez fakt że temeratura wody nie jest arktyczna i można się wykąpać), do NYC można dojechać samochodem w ciągu jednego dnia, blisko jest Virginia, gdzie jest wiele fajnych miejsc związanych z historią i ładnych tras samochodowych w apallachach, no i dziewicza West Virginia, Waszyngton z super muzeami. Nie można mieć wszystkiego w jednym miejscu ale Delaware jest mniej więcej po miedzy miejscami które mi się podobają, na południe i północ od niego ;-) Zastanawiam się jeszcze nad sensownością kupna jednego z tych "ekstremalnie skromnych" domów które wystawiają po 20.000 $, można w końcu popracować trochę nad takim miejscem i doprowadzić je do jakiegoś stanu, tylko pewnie sąsiedzi mogliby czasem włamać się pod nieobecność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...