Skocz do zawartości

Pierwszy Samotny Lot 16-Latki


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Mam zgryza, otoz; za pare miesiecy moja corka bedzie musiala odbyc samotny lot do Seattle. Problem w tym, ze bedzie leciec samotnie i to z przesiadka. Nie wiem jak to rozwiazac, tak by bylo dla niej jak najlepiej. Mysle, ze z jezykiem sobie poradzi. Nie wiem tylko, czy niepelnoletnie dziecko moze leciec samotnie?, czy musie miec jakies zaswiadczenie ? (tylko jakie). Czy komus z obslugi lotu musze informowac? Moze ktos doswiadczyl takiej sytuacji, wiec bardzo prosze o sugestie i podpowiedzi. Martwie sie o corke i chcialabym by bylo wszystko dobrze.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-to latka nie kwalifikuje się już do UM. Leci sama, sama wysiada, sama przechodzi kontrolę, sama odbiera bagaż i sama opuszcza lotnisko.

UM - to dzieci od 5 do 12 lub 14 lat (w zależności od linii lotniczych) - usługa płatna. Można ewentualnie sprawdzić czy jakieś linie lotnicze nie mają Extended UM - czyli dla dzieci w wieku 15-17 - oczywiście tez dodatkowo płatne.

Kiedyś funkcjonowało coś takiego jak MAAS, czyli osoba potrzebująca asysty - niestety od jakiegoś czasu już tego nie ma (asysta przysługuje osobom na wózkach bądź korzystających z wózków w porcie lotniczym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

a jaka linia lotnicza bedzie leciec?

co do granicy to kto ja odbierze,bedzie miec wrazie czego upowazanienie od Ciebie.

Plany sa takie, czyli Amsterdam - Seattle, KLM, potem Delta. W Seattle bedzie ktos juz na nia czekal.

Sly6, o jakim upowaznieniu mowisz ? bo nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty ja z lotniska odbierzesz czy ktos z Twoich znajomych? jak TY to nie potrzebuje takiego czegos,jak ktos inny to moga spytac sie Twojej Corki,znajomych czy ma Ona-Oni pismo od Ciebie,z danymi ich ,ze wiesz o tym ze ma ktos ja odebrac .Bo moga sie spytac na granicy o ta sprawe.

jesli bedzie leciec KLM i Delta to tam szukaj informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - moja corka leciała sama mając lat 14 i nie miała juz statusu UM. Poleciała sama, sama przeszła przez granice, odebrała bagaż i wyszła z lotniska. To samo jak teraz, mając lat 15, wracała z wakacji w Polsce do USA - sama sobie swietnie poradziła w obie strony (z i do USA) - takze Twoja 16-to latka tez sobie spokojnie poradzi. Troche stresu przy przesiadke, bo bedzie musiała sama znaleźć Gates drugiego lotu i sie tam dostac na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Dragony, dzięki za ciepłe słowa ;)

Moja córa twierdzi, że panikuję.., że w ogóle nie ma problemu... Jasne, mam trochę obaw, ale tak z drugiej strony, czemu ma sobie nieporadzić.. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...