Skocz do zawartości

Złożyć Aplikacje F2A I Przebywać W Pl


dbdariusz

Rekomendowane odpowiedzi

domicile w US i spelnic warunki affidavit of support - to musi być własność? czy może być miejsce pobytu? a te warunki masz na myśli wykaz dochodu pozwalający na aplikacje osoby?

Sprawa polega na tym, że w USA mieszkam u rodziców i chciałbym póki sprawa sie nie skończy mieszkać z partnerką w PL. Dodam jeszcze, że podatki bym rozliczał w USA.

Czy hmm... to jest legalne? Jeśli byłaby konieczność to mogę rozpocząć studia zaoczne w PL - bo słyszałem, że studia mogą być jednym z argumentów przebywania w PL dłużej niż 183 dni.

Miał ktoś taki przypadek?

A może jest opcja złożenia wniosku a później kolejnego na re-entry? Będąc na re-entry można złożyć wniosek CR1? A jeśli nie to czy można złożyć wniosek na re-entry po złożeniu wniosku na CR1?

Mozesz probowac - moze sie skonczyc odebraniem Tobie zielonej karty a pozniej musisz byc w stanie udowodnic ze posiadasz domicile w US i spelnic warunki affidavit of support.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na F2A (a nie CR-1 - nie jestes obywatelem) a dokladnie petycje I-130 mozesz zlozyc zawsze, bez wzgledu na to gdzie jestes. To jest tylko petycja i w zasadzie nic wiecej. Natomiast w momencie jak dojdzie do procesu konsularnego, to poniewaz wiza sluzy do laczenia rodzin, jezeli bedziesz w Polsce i nie bedziesz w stanie udowodnic domicile w US, to wysla Was na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na F2A (a nie CR-1 - nie jestes obywatelem) a dokladnie petycje I-130 mozesz zlozyc zawsze, bez wzgledu na to gdzie jestes. To jest tylko petycja i w zasadzie nic wiecej. Natomiast w momencie jak dojdzie do procesu konsularnego, to poniewaz wiza sluzy do laczenia rodzin, jezeli bedziesz w Polsce i nie bedziesz w stanie udowodnic domicile w US, to wysla Was na drzewo.

1. A co gdy złoże petycję a następnie re-entry? Do procesu dojdzie a ja będę na re-entry?

2. domicile w US - jakiego typu dowód to musi być zakładając że mieszkam w domu u rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...