Skocz do zawartości

Czy Można Wywieść Dziecko Z Usa Bez Zgody Ojca?


następna

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nieletnie dziecko ma paszport to znaczy ze ojciec juz wyrazil zgode na jego wyjazdy zagraniczne. Chyba ze teraz sie rozmyslil I zgode wycofaj. Nie znam procedur ale o czyms takim musi chyba wydac wyrok sad rodzinny.

Jezeli dziecko posiada paszport to dziecko moze podrozowac co nie oznacza, ze dziecko moze wyjechac z matka na ile chce i gdzie chce jesli ojciec dziecka ma do niego prawa. Jezeli ojciec dziecka zglosi, ze matka uprowadzila dziecko, a on ma prawa do dziecka, to matka moze miec problemy.

Zgoda ojca nie jest wymagana aby wsiasc do samolotu, co nie znaczy, ze matka moze wziac dziecko do USA i tutaj z nim zostac.

Oczywiscie nie znamy calej sytuacji, ale w skrocie tak to wyglada. Byl tutaj juz o tym temat i - wedle prawa - sad przychilil sie do ojca, ktorego dziecko zostalo wywiezione.

Co innego wyjazd na tydzien, co innego na pol roku. Ja radze zapoznac sie z tym co matka moze a czego nie moze w danej sytuacji. Nie ma tu znaczenia, ze ojciec dziecka nie wychowuje - jesli ojciec ma prawa do dziecka, jesli moze sie z nim widywac i decydowac co do dziecka, to prawo jest tak skonstrulowane, ze dziala tak samo na korzysc ojca.

Zeby jednak odpowiedziec Ci (albo poradzic jak to rozwiazac) trzeba by wiedziec czy jestescie/byliscie malzenstwem; czy macie podzielona opieke nad dzieckiem/czy ojciec ma prawo do dziecka/czy ma zniesiona wladze rodzicielska; czy ojciec zagrozil Ci, ze nie wolno Ci dziecka wywozic gdziekolwiek itd.

Jesli ojciec ma prawa do dziecka, to najprostsza droga aby sie zabezpieczyc jest aby spisac upwaznienie/zgode w obecnosci notariusza - to jest Twoje zabezpieczenie zeby kiedys ktos nie posadzil Cie o uprowadzenie dziecka. Z tym nie musisz isc do sadu. Jesli ojciec MOZE Cie oskarzyc o cokolwiek (masz takie przeczucie) to wtedy, jesli on nie godzi sie na wyjazd dziecka, musisz miec zgode ze sadu. Masz wtedy sytuacje najbardziej pewna i jestes prawnie zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju oskarzeniami z uprowadzeniem wlacznie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobre życzenia :) - ta sytuacja nie odnosi się do mnie, a do kogoś z mojej rodziny. Matka chce wywieźć dziecko z USA. Rozwodu nie mają, a ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich (nie ma potrzeby, bo i tak go dziecko nie obchodzi).

Chodziło mi jedynie o to czy może wsiąść z dzieckiem do samolotu, bez żadnej zgody ojca i bez informowania go o tym? Wiem, że na granicach nieraz przesłuchują matki podróżujące samotnie z dziećmi (w tym na granciy amerykańskiej), stąd boi się, że po prostu nie pozwolą jej wejść do samolotu i zadzwonią po policję i ojca dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za dobre życzenia :) - ta sytuacja nie odnosi się do mnie, a do kogoś z mojej rodziny. Matka chce wywieźć dziecko z USA. Rozwodu nie mają, a ojciec nie ma ograniczonych praw rodzicielskich (nie ma potrzeby, bo i tak go dziecko nie obchodzi).

Chodziło mi jedynie o to czy może wsiąść z dzieckiem do samolotu, bez żadnej zgody ojca i bez informowania go o tym? Wiem, że na granicach nieraz przesłuchują matki podróżujące samotnie z dziećmi (w tym na granciy amerykańskiej), stąd boi się, że po prostu nie pozwolą jej wejść do samolotu i zadzwonią po policję i ojca dziecka.

Dlaczego ja myslalam, ze ona chce wywiezc dziecko do USA? Hm.. Jesli chce wywiezc z USA, to sa 3 pytania: czy dziecko ma obywatelstwo USA? Czy ojciec ma obywatelstwo USA? Czy ojciec uznal dziecko i czy mieli sprawy w sadzie?

Jesli chodzi o prawo amerykanskie to moge Ci cos niecos podpowiedziec. Jesli w druga strone - to znam to o tyle, ze mam non stop ludzi, ktorzy przywiezli dzieci do Stanow bez zgody ojca, ktora jest poza Stanami - wiec ten scenariusz przerabiam niemal co tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...