Skocz do zawartości

Czy Można Wywieść Dziecko Z Usa Bez Zgody Ojca?


następna

Rekomendowane odpowiedzi

a wyjazd dziecka na wakacje,na stale czy jak?

dziecko moze miec paszport ,sprawa jest taka ze jak Ojciec nie zgadza sie z wyjazdem to paszport jest malo warty w tej sytuacji..Ojciec dziecka ma pelne prawa rodzicielskie?

jak napisala Karina nalezy znac sytuacje

Pozwolenie na wyjazd nalezy wtedy zalatwiac przez Sad rodzinny.

a to cos dla nowych uzytkownikow i tych co moze nie czytali tego tematu jak sie skonczyla podobna sprawa

forum.usa.info.pl/topic/9864-historia-pewnej-emigracji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja chcę uprowadzić dziecko, bo nie posiadam. Co jeśli tego człowieka nie można nazwać ojcem, tylko powiedzmy osobą, który dostarczył nasienie i nic ponad to? Co jeśli nie interesuje się dzieckiem a zabrania wyjazdu matki z dzieckiem z czystej złośliwości?

Dziecko ma paszport. Czy matka wsiadając z nim do samolotu musi mieć zgodę ojca na wyjazd dziecka? Powiem wprost: chce go uprowadzić. Czy musi koniecznie mieć jakieś poświadczenie notarialne od ojca żeby wpuścili ją do samolotu z dzieckiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wiele razy samotnych ludzi wsiadających do samolotu z dzieckiem i nigdy nie widziałem, żeby ktoś musiał pokazywać jakieś dodatkowe papiery.

Co jeśli tego człowieka nie można nazwać ojcem, tylko powiedzmy osobą, który dostarczył nasienie i nic ponad to?

Ojciec to jest właśnie ten, co "dostarcza nasienie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jeszcze ojciec kocha swoje dziecko. Ten posłużył tylko jako dawca nasienia i z dzieckiem nie chce mieć nic wspólnego. Jednocześnie zabrania wyjazdu matce. Stąd czy jeśli zdecyduje się dziecko uprowadzić,to musi posługiwać się jakimiś papierami od ojca? Czy mogą ją zatrzymać na lotnisku docelowym jeśli on zgłosi porwanie dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...