Skocz do zawartości

Amerykanie Rysuja Mape Europy!


tinki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja sie przyznam,ze podpisala bym wszystkie stany,ale jesli chodzi o Wojewodztwa w Polsce

Ej, daj spokoj. Stany do wojewodztw maja sie nijak. Powierzchnia Stanow jest prawie tak ogromna jak powierzchnia Europy, a wiekszosc stanow jest wieksza od europejskich krajow.

Ja przyznam sie, ze z krajow np. bylej Jugoslawiim to potrafilabym wskazac Chorwacje, Czarnogore, Bosnie i Hercegovine... bo w tych krajach bylam, a reszta tych malych krajow? pff...niejeden mieszkaniec by sie usmial.

Za to Stany w USA moge wymienic bezblednie i wpisac na mapie, ale to dlatego, ze chcialo mi sie samej przysiasc do mapy i sie ich nauczyc i tak sobie co jakis czas powtarzam (bo jak sie czegos nie owtarza to mozna zapomniec).. A watpie, zeby Amerykanie przejmowali sie studiowaniem mapy Europy na tyle, by wszystkie kraje zapamietac, wiec uwazam ze poradzili sobie bardzo dobrze.

A komentarze pod tym artykulem sa jak zwykle facepalm worthy. "Maluczki Polaczek z maluczkiej Polski próbuje się pocieszyć, że mimo, że w Polsce ma gorzej niz Amerykanin w USA, to jednak jest o niebo inteligentniejszy, bo wie, gdzie leży jego kraj. Polaczek jest tak inteligentny, że nie ogarnia, że Amerykanin ma wyjechane na ojczyzne Polaczka i ma do tego prawo :P Jakże inteligentny Polaczek zupełnie nie ogarnia też, że prawodopodobnie sam nie potrafiłby wskazać na mapie Paragwaju, Urugwaju, Ekwadoru, Surinamu, Falklandów, Gwatemali czy Haiti.. o Jemenie, Kirgistanie, Laosie, Mjanma czy Brunei oraz Bhutanie nie wspominając... i co więcej, sam myśli, że w Północnej Ameryce jest tylko Kanada, USA i Meksyk (kiedy państw na tym kontynencie mamy 22 a nie 3). Ale oczywiście jak ktoś nie wie gdzie leży Polska, to musi być jakimś idiotą."

Tak wygląda moja interpretacja komentarzy pod artykulem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulina_89 Uwielbiam Cię za tę wypowiedź :) Nic dodać nic ująć, lepiej bym tego nie ujęła...

Dziękuję. Stereotypowe myślenie i powtarzanie bzdur działa mi na nerwy i nie potrafie sie powstrzymać od komentarza ;)

Aż żałuję, że nie zrobilam podobnego testu, kiedy miałam okazję uczyć młodzież 3 klasy gimnazjum, ktorzy geografii uczą się na bieżąco. Co prawda uczylam angielskiego, a nie geografii, ale moglam dac im mapke i powiedziec "wypelnijcie mapki nazywajac kraje po angielsku. jesli nie znacie angielskich nazw to wpiszcie je po polsku" ;) wtedy jeszcze moglabym wykorzystac te mapki np. do powtorki nazw krajow po angielsku.

A moze uczy tu ktos w szkole i moglby zrobic taki projekt i podzielic sie wynikami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz artykul, ktory umiescilam zrobil furore w inetrnecie, wiec TVN24 zrobil test warszawiakom w odwrotna strone. Kazano nazwac stany w USA,

oj dzialo, sie dzialo..... :D

Ale uwazam, ze zadne to porownanie. Mysle, ze bardziej porownywalny bylby test, gdyby tak jak Paulina pisala, kazac nam nazwac kraje w Ameryce Pln.

tutaj link:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,smiejemy-sie-z-amerykanow-br-a-co-warszawiacy-wiedza-o-usa,107193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz artykul, ktory umiescilam zrobil furore w inetrnecie, wiec TVN24 zrobil test warszawiakom w odwrotna strone. Kazano nazwac stany w USA,

oj dzialo, sie dzialo..... :D

Ale uwazam, ze zadne to porownanie. Mysle, ze bardziej porownywalny bylby test, gdyby tak jak Paulina pisala, kazac nam nazwac kraje w Ameryce Pln.

tutaj link:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,smiejemy-sie-z-amerykanow-br-a-co-warszawiacy-wiedza-o-usa,107193.html

Mieszkam w stanie Nowy Jork :D według Warszawiaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz dobrze napisalas Paulina ze chodzi Ci o Ameryke Polnocna i Poludniowa bo w 1 poscie napisalas ze w samej Ameryce Polnocnej sa 22 Panstwa i tak sobie pomyslalem gdzie One sa tam ;)

Tak, w samej Ameryce Polnocnej sa 22 panstwa (zajrzyj troche pod Meksyk m.in. Belize, Gwatemala, plus wysepki jak np. Dominika) ;) Moznaby napisac, ze to wlasciwie Ameryka Srodkowa, ale mowimy o kontynentach, a Ameryka Srodkowa to po prostu poludniowa czesc Ameryki Polnocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...