Skocz do zawartości

Nietypowy Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowalam sie napisac ten watek z bezradnosci. Moja sytuacja wygla nastepujaco: jestem Polka z podwojnym obywatelstwem ( moj maz jest Wlochem), posiadam wize studencka, o ktora staralam sie we Wloszech (studiuje na Universytecie Miami) - co za tym idzie nie mam wizy w polskim paszporcie. Wynajmujemy z mezem duzy dom od ponad poltora roku. Rocznie odwiedza mnie ok 20 osob - zarowno z Polski jak i z Wloch (nikomu nie zostala odmowiona wiza....az do teraz). Zaprosilam moja 20-letnia przyjaciolke na swieta oraz sylwestra - ogolnie 6 tygodni jako, ze ma przerwe miedzysemestralna i moze sobie na to pozwolic. Co wiecej ma byc ona chrzestna mojej coreczki. Wrecz na pewniaka pojechala ona po wize do Warszawy, a tam ODMOWA. Pan, ktory ja obslugiwal prawie w ogole nie mowil po polsku, ale to nie az tak wazne, bo ona znala ang. Otoz owy Pan stwierdzil, ze taka osoba jak ja oraz moj adres nie istnieja. Trzymali ja ok 45 po czym Pan w odpowiedzi na pytanie dlaczego, nie odpowiedzial ''nie czas'', w dodatku pytal ja o ''zaproszenie'' ktore jak wiemy juz nie funkcjonuja.. Dzwonilam wielokrotnie do ambasady z pytaniem dlaczego tak sie stalo, nikt nie potrafil mi na to odpowiedziec, mowili wrecz, ze to niewazne do kogo moja kolezanka leci i ze na pewno nie mogl sie Pan pytac jej o zaproszenie, bo nie sa juz uzywne i ze to moja kolezanka na pewno sie ''przeslyszala''. Gdy pytalam czy to mozliwe, ze dlatego nie mogli mnie znalezc bo robilam wize we Wloszech i nie ma mnie w polskim systemie to odpowiadali, ze nie rozumieja o co mi chodzi i ze nikt mi na to nie odpowie. Kolezance doslalam skan moich obydwu paszportow, wizy, I20 ze szkoly, legitymacji szkolnej oraz paszportu mojej corki, ktora ma obywatelstwo amerykanskie. Pytanie jest nastepujace: co o tym myslicie, jakie jest prawdopodobienstwo, ze w ogole ktos bedzie chcial spojrzec na te dokumenty i czy one beda pomocne... Bardzo mi na tym zalezy, pomozcie, poniewaz chce, aby ta kolezanka zostala matka chrzestna mojego dziecka. :mellow::mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wize w paszporcie wloskim to ten skan wyslij ,tak samo wize i I-20 a nie polski

Bo tych danych nie ma w systemie USA.

Kolejna sprawa to matka chrzestna,wyslij pismo z kosciola ze bedzie Ona chrzestna,ze uroczytosc odbedzie sie tego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...