Skocz do zawartości

Taka Sytuacja


muffin7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opiszę swoją dość skomplikowaną sytuacje, proszę o Wasze opinie, czy coś się da z tym zrobić.

Myslę o emigracji do USA. Wyjeżdżałam tam wielokrotnie - pierwszy raz z 1986r (6 tygodni, wiza turystyczna, powrót w terminie) jako 9letnie dziecko, później w 1989r. (wiza turystyczna, pobyt 10 miesięcy, powrót po terminie). Później wielokrotnie próbowałam wyjechać na wakacje, niestety odmawaino mi wizy. Na studiach wizę otrzymałam, wyjechałam na wakacje chyba dwukrotnie, wróciłam w terminie. Po wyjściou za maż wyjechałam z mężem na wizie turystycznej, na miejscu szybko zamieniłam ją na H1B (uczyłam angielskiego) i zaczęłam jednosześnie starania o pobyt stały (sponsorowanie przez innego pracodawcę). W trakcie tego procesu urodziłam dziecko i zaszłam w kolejną ciążę (wiza H1B wciąż była ważna, a ja pracowałam). Zaczeliśmy planować powrót do Polski. Tuz przed drugim porodem (przedwczesnym) urodziło się drugie dziecko z którym miałąm dużo problemów zdrowotnych. W zwiazku z ciążą, problemami z drugiem dzieckiem, nie miałam czasu zajmować się pilnowaniem spraw zwiazanych z pobytem stałym i sponsorowaniem i w pewnym momencie dostałam decyzję odmowną (nie spełnione były jakieś wymogi formalne). Nie mogłam wyjechać przed upływem ważności wizy H1B ze względu na dziecko i w rezultacie wyjechaliśmy całą rodzina kilka miesięcy po jej upływie, kiedy córka trochę doszła do siebie (miała wówczas 6 miesięcy). W USA mam liczną rodzinę - siostry, ciotki, wujkowie itd (wszyscy z obywatelstwem), oraz kilka pokoleń mieszkających tam (część mojej rodziny osiedliła sie w USA jeszcze w czasach I Wojny Światowej). Po powrocie do Polski, część spraw nie wyszła tak jak planowaliśmy i teraz chciałabym wrócić do USA. Zastanawiam się jakie mam ku temu szanse. Odnowienie sponsorowania? Jakiś inny sposób? Nie chciałąym oczywiście czekać aż moje dzieci będą mnie mogły sponsorować, bo są w wieku szkolnym... Jakie jest Wasze spojrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kilka miesięcy po upływie to ile dokładnie ? Bo to istotne w Twojej sytuacji. Jeżeli masz bana to nic Ci nie pomoże. Jeżeli nie, to możesz się starać o H-1B, sponsorowanie na EB (z tego co piszesz to już ten proces kiedyś miałaś zaczęty) lub DV. Tylko musisz sobie pracodawców poszukać. H-1B oczywiście stałego pobytu Ci nie daje, ale dobrze o tym wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...