Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Loteria


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Posiadam wizę turystyczną od prawie dwóch lat.W tym czasie udało mi się wyjechać do USA raz.

Moja dziewczyna będzie się starać o wizę turystyczną-procedurę już znam,ale mam pytanie.Ponieważ brała/bierze udział w loterii wizowej,mogą jej robić problem przy wizie turystycznej.Dodam,ze wyjazd planujemy do jej rodziny,która jest tam legalnie(nie będzie ściemniania).

Drugie pytanie z czystej ciekawości :przyjmujemy, że będę chciał wziąć udział w loterii( o ile jeszcze będzie)i nie zostanę wylosowany,a skończy mi się wiza turystyczna w międzyczasie to może mieć jakiś wpływ na decyzje w sprawie wydania nowej wizy?- udział w loterii jakoby ukazuje moje zamiary pozostania w USA w oczach konsula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze darek nie podal linku z tego forum jak osoby braly udzial w loterii i dostawaly wizy :)

Moze zacznij czytac fora,forum i to dobrze i sam zobaczysz jak jest naprawde

,bo jest napisane ze moze miec wplyw a ze ma wplyw ;)

spytaj sie osob co dostawaly odmowe czy braly udzial w loterii :)

oczywiscie zrobisz jak uwazasz ale zanim podejmiesz decyzje to zapoznaj sie z wieloma historiami z tego forum jak i nie tylko :) i podejmij wlasciwa decyzje :)

bo ten temat jest walkowany juz od 2 lat na tym forum.

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytam to forum i natknąłem się na historie gdzie posiadacz wizy turystycznej wygrał loterie i realizuje swoje marzenia w USA.

"Tylko"trzeba wygrać :)

Odwiedziny znajomych tez mi odpoiwadają i przede wszystkim tego bym nie chciał stracić .Na razie wiza jest świeżutka i mam nadzieje wykorzystać to maksymalnie jak się da.

Otworzyłem temat dla tego ,że pojawiają się szanse i okazje do pracy i mieszkania tam. Loteria byłaby na tą chwilę jedyną opcją legalnego pobytu ,ale Nic na siłe-jak to mówią:)

Zabiorę się do przeczesywania forum :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 - za każdym razem gdy poruszany jest ten temat to wyrażasz opinię ,że udział w loterii wizowej nie ma wpływu na otrzymanie wizy turystycznej .Opierasz się na przypadkach osób które brały udział w loterii i dostały wizy turystyczne.

Wszystko ok. Tylko poruszamy inny temat otóż: "czy udział w loterii wizowej może mieć? wpływ na otrzymanie wizy turystycznej " a nie temat :"czy ktoś kto brał udział w loterii wizowej otrzymał wizę turystyczną ".

Sądząc po Twoich wpisach można wyciągnąć jasny wniosek ,że udział w loterii wizowej nie ma wpływu na zmniejszenie bądź zwiększenie szans otrzymania wizy turystycznej czy też innej wizy nieimigracyjnej.Opierasz się na wpisach osób które wizy turystyczne otrzymały pomimo ,że brały udział w loterii wizowej . Oczywiście, nie znajdziemy nigdzie na forum osoby która dostała odmowę wydania wizy turystycznej z powodu udziału w loterii wizowej .Dlaczego ? Otóż dlatego ,że osoby które otrzymują odmowy wiz nieimigracyjnych ( a jest ich 10% ) nigdy nie otrzymują jasnej odpowiedzi dlaczego dostały odmowę.Zawsze jest jedna ,niejasna odpowiedź "nie kwalifikuje się Pan " lub " brak silnego związku z krajem" .

Natomiast moje zdanie na ten temat jest nieco odmienne i brzmi : "udział w loterii wizowej może mieć wpływ na decyzję przy wydawaniu wizy nieimigracyjnej" . Tutaj bardzo mocno podkreślam słowo "może " które oznacza ,że nie musi.Opieram się na wypowiedzi zastępcy asystenta sekretarza stanu Davida T.Donahue lub też na informacjach podanych choćby przez Dziennik Związkowy ( link powyżej ) .Tekst ten jest dla mnie bardzo przekonywujący i logiczny bo uważam ,że konsul może myśleć właśnie tak jak autor napisał w tekście .Z całą pewnością nigdy nie użyłbym sformułowania ,że udział w loterii wizowej nigdy nie ma wpływu na decyzję konsula przy staraniu się o jakąkolwiek wizę nieimigracyjną .Thiliks z pewnością sam będzie miał swoje zdanie na ten temat i sam podejmie decyzję.

Udział w loterii może także uniemożliwić w przyszłości uzyskanie jakiejkolwiek nieimigracyjnej wizy uprawniającej do wjazdu do USA, np. wizy turystycznej czy studenckiej. Z założenia bowiem,tego rodzaju wizy wydawane są osobom, które przekonają amerykańskich konsulów, że do Stanów Zjednoczonych wybierają się na krótki czas i nie maja zamiaru osiedlić się za oceanem na dłużej. Samo zgłoszenie do udziału w loterii jest jednak jednoznaczne z chęcią zamieszkania w USA na stałe. Informacja o złożeniu takiej aplikacji pozostaje w systemie Departamentu Stanu, a konsul rozpatrujący podanie wizowe ma do niej dostęp. Dla amerykańskich dyplomatów to sygnał, że aplikant chce po prostu wjechać do USA i pozostać tam na dłużej. W praktyce może to oznacza odmowę otrzymania jakiejkolwiek wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak ,teraz powinnismy komus mowic ze moze ,ten ktos nie wysle zgloszenie wiec inni maja wieksze szanse dostac GC ;)

Bo ktos sie wczyta dobrze w tekst,w moze?

wystraczy powiedziec ludziom moze miec i to starczy

ja mam swoje zdanie na ten temat, i nie poparte forum :)

jedynie pisze to dla innych aby nim cos zrobia,dobrze pomysleli,poczytali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...