Skocz do zawartości

Wizyta Zaraz Po Maturze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam na imię Klaudia. Liceum ukończyłam w 2013 roku, jednak rok szkolny 2013/2014 przeznaczyłam na kursy, aby lepiej przygotować się do matury. Do egzaminu przystępuję dopiero w maju. I tutaj troszkę mnie martwi jedna rzecz... rodzice zgodzili się spełnić moje marzenie i wypuścić mnie na 3 tygodnie lub miesiac do Stanów, oczywiście po maturze. Bardzo byłabym szczęśliwa, gdyby mi się udało.

I tu nasuwa sie pytanie: jakie mam szanse na uzyskanie wizy turystycznej? Poza rokiem przerwy w nauce nie wyróżniam się niczym negatywnym. Wygladam schudnie, jak normalna 20-latka. Nie uważam, abym mogła czymś zaszokować konsula; angielski znam na poziomie bardzo zaawansowanym. Wiem również, gdzie chcę studiować i na jakim kierunku - na uczelnię na pewno się dostanę.

Boję się tylko, że dostanę odmowę, bo w czasie wakacji nie będę ani licealistka, ani jeszcze studentka. Czy mógłby mi ktoś przedstawić tę sytuację trochę bardziej obiektywnie? Może ktoś już tak miał? :)

Dziękuję z góry za odpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz nikogo z bliskiej rodziny nielegalnie w USA,nigdy nie byłaś w USA i nie przedłużyłaś swojego pobytu ,nie kłamałaś podczas interview to Twoje szanse na otrzymanie wizy wynoszą 89,2 % :)http://www.tvn24.pl/liczba-odmow-wiz-dla-polakow-powyzej-limitu-stresujacy-i-niejasny-system,384556,s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek jest pastorem (w Polsce był normalnie księdzem :D) i mieszka z żona na stałe w Chicopee, Massachusetts. Poza tym w Usa była tylko moja babcia w odwiedzinach u wujka i ma wizę na 10 lat (chyba rok czy dwa lata temu była na dwa miesiace). To tyle. Nikt inny z rodziny tam nie był. Chciabym po prostu zwiedzić kraj, podejrzewam, że zatrzymabym się u tego wujka na jakiś czas.

Głównie marzy mi się zobaczyć Kaliornię, Nevadę, Nowy Jork i Kolorado... wiecie, te najpopularniejsze miejsca. :) Chciałabym też po prostu pobyć wśród innej narodowości i poznać ich codzienny styl życia. Mam paru amerykańskich znajomych, ale poznam ich tylko przez internet, kiedy próbowam podszkolić angielski kilka lat temu.

Zwyczajna wycieczka krajoznawcza, na która niestety bardzo trudno się wybrać z powodów papierkowych. Mam już pieniażki na bilet i pobyt tam (bez rozrzutności), resztę dołoża mi rodzice, jeśli dostanę wizę.

Moim zdaniem to trochę poniżajace dla ludzi, którzy chca zwyczajnie podróżować i zwiedzić świat, by tłumaczyć się komuś w jakim celu się wyjeżdża, tylko dlatego, że jest się obywatelem danego kraju... Prawie jak za komuny. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zahacz się do jakieś pracy tymczasowej, zawsze to będzie wyglądało inaczej przy rozmowie. Sam wygląd niestety nic tutaj nie zdziała, tez miałam skończone studia I stopnia i szykowałam się na II stopnień ale to było za mało więc poszłam do pracy i startowałam po raz drugi, wychodząc już z wizą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie zastanawiaj się tylko próbuj ! :)
Ja można powiedzieć, że jestem wpodobnej sytuacji, klasa maturalna, konsul pyta kiedy kończe szkołę, ja na to, że za 3 miesiące, a w konsekwencji wiza na 10 lat ! Także nie ma reguły, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.Pozdrawiam i życzę szczęśćie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...