Skocz do zawartości

Emigrant Vs Obywatel Usa


Silverwolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale w jaki sposób chcesz konkurować ? Zdajesz sobie sprawę z wymagań w kwestii emigracji ? Ja jestem po kierunku technicznym, pracuję w zawodzie i generalnie przynajmniej w biznesie w którym się obracam, ludzi nie urodzonych w US jest dość sporo. Żaden z nich jednak nie wyemigrował poprzez pracę (włącznie ze mną).

w nastepnym roku bede mial mozlwosci odbyc 6 tygodniowy staz w LA(mieismy opcje wyboru kto gdzie chcialby odbyc staz) jesli wszystko pojdzie po mysli, z ta konkurencja chodzilo mi o to czy moj dyplom ukonczony w Szkocji bedzie mial taka sama wartosc jak dyplom z uczelni amerykanskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nastepnym roku bede mial mozlwosci odbyc 6 tygodniowy staz w LA(mieismy opcje wyboru kto gdzie chcialby odbyc staz) jesli wszystko pojdzie po mysli, z ta konkurencja chodzilo mi o to czy moj dyplom ukonczony w Szkocji bedzie mial taka sama wartosc jak dyplom z uczelni amerykanskiej?

Patrz wyżej. Dyplom ze szkocji będzie miał mniejszą wartość niż z uczelni amerykańskiej - to chyba oczywiste. Dodatkowo obydwa wartość mają niewielką bo liczy się doświadczenie - szczególnie w przypadku próby otrzymania wizy pracowniczej sam dyplom jest zwykle bezwartościowy praktycznie. No i koniec końców pamiętaj że wiza pracownicza jest tymczasowa - skończy się i powrót do domu.

A na też staż w LA odpowiednią wizę masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz wyżej. Dyplom ze szkocji będzie miał mniejszą wartość niż z uczelni amerykańskiej - to chyba oczywiste. Dodatkowo obydwa wartość mają niewielką bo liczy się doświadczenie - szczególnie w przypadku próby otrzymania wizy pracowniczej sam dyplom jest zwykle bezwartościowy praktycznie. No i koniec końców pamiętaj że wiza pracownicza jest tymczasowa - skończy się i powrót do domu.

A na też staż w LA odpowiednią wizę masz ?

Szkola wszystko zalatwia,wiec chyba nie bedzie probemu.Sadzilem ze brytyjczycy nie potrzebuja zadnych wiz :D caly moj plan sie posypal :D wiec najwazniejszy w tym przypadku bedzie dla mnie doswiadczenie,bedzie trzeba sie wykazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej emigracji do USA, jeśli "sądzisz, że" i "myślałeś, że" odnośnie tego jak się to odbywa. Trzeba dobrze znać opcje, wizy, kategorie GC, terminy, wymagania, kto za co odpowiada itd. To nie jest dla przypadkowych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś brytyjczykiem ? Czy może przypadkiem polakiem który za 3 lata będzie miał obywatelstwo brytyjskie jak napisałeś wyżej ? Poza tym poza wyjazdami czysto turystycznymi i biznesowymi, gdzie brytyjczycy mogą korzystać w VWP, nie ma żadnych różnic pomiędzy brytyjczykiem, polakiem, ruskiem, chińczykiem czy murzynem z afryki pod względem wizowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,ze to nie jest dla przypadkowych ludzi tylko ze ja mam jeszcze przynajmniej 3 lata zanim bede mogl wystartowac z calym tym procesem emigracyjnym bo na dzien dzisiejszy nawet nie wiem czy zdam studia bo to dosyc trudny kierunek jest i tez podobnie nie dla przypadkowych ludzi ale jestem dobrej mysli wiec dzieki za wyjasnienie niektorych spraw bo jeszcze mam sporo do czytania.

Ja jestem Polakiem,w sumie juz moglbym sie starac o obywatelstwo tylko ze ja myslalem ze w czyms mi pomoze paszport brytyjski,bo w innym przypadku go nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...