Skocz do zawartości

Emigrant Vs Obywatel Usa


Silverwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dluzszego czasu zastanawiaam sie nad wyjazdem do USA, aktualnie studiuje inzynierie mechniczna w Szkocji w europeskiej stolicy ropy naftowej Aberdeen :) .W sumie zostalo mi jeszcze 3 lata ale juz teraz chcialbym zorientowac jak to wyglada zycie w USA,w sumie czytalem o tym wiele i wiem ze nie jest latwo tak jak w Uk moze nawet gorzej :) Chcialbym zapytac was, najlepiejj tych, ktorzy sa po kierunkach technicznych i pracuja w swoim zawodzie jako inzynierowie, badz znaja takie osoby czy mialbym szanse konkurowac o prace z amerykanskimi inzynierami?OCzywiscie za rok panuje isc do pracy na part-time w moim przyszlym fachu do jakiejs olejowki tutaj nie ma akurat z tym problemu,duzo inwestuja w mlodych :)

Prosze o przeniesienia modertora jesli temat znalazl sie w niewlasciwym dziale,dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Od dluzszego czasu zastanawiaam sie nad wyjazdem do USA, aktualnie studiuje inzynierie mechniczna w Szkocji w europeskiej stolicy ropy naftowej Aberdeen :) .W sumie zostalo mi jeszcze 3 lata ale juz teraz chcialbym zorientowac jak to wyglada zycie w USA,w sumie czytalem o tym wiele i wiem ze nie jest latwo tak jak w Uk moze nawet gorzej :) Chcialbym zapytac was, najlepiejj tych, ktorzy sa po kierunkach technicznych i pracuja w swoim zawodzie jako inzynierowie, badz znaja takie osoby czy mialbym szanse konkurowac o prace z amerykanskimi inzynierami?OCzywiscie za rok panuje isc do pracy na part-time w moim przyszlym fachu do jakiejs olejowki tutaj nie ma akurat z tym problemu,duzo inwestuja w mlodych :)

Prosze o przeniesienia modertora jesli temat znalazl sie w niewlasciwym dziale,dziekuje :)

Ale w jaki sposób chcesz konkurować ? Zdajesz sobie sprawę z wymagań w kwestii emigracji ? Ja jestem po kierunku technicznym, pracuję w zawodzie i generalnie przynajmniej w biznesie w którym się obracam, ludzi nie urodzonych w US jest dość sporo. Żaden z nich jednak nie wyemigrował poprzez pracę (włącznie ze mną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, ale ja znam kilka osób, którzy dorobili się GC poprzez pracę. To nie jest łatwa droga, fakt. To nie jest też krótka droga. Trochę trzeba się przejechać na h1b.

Dużo ludzi też w czasie pracowniczym okresie wżenia się w GC w międzyczasie chociaż pewnie by dozyli do GC przez pracę. :-)

A ja osobiście się waham, którą ścieżkę wybrać. Niech to będzie dla Ciebie wskazówką jak fajnie imigrowac przez pracę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kwestii emigranci to za te 3 lata bede obywatelem UK,wiec to chyba nie problem,chyba ze sie myle :mellow: Dlaczego USA? bo tam jest stosunkowo malo Polakow(wizy),moze zabrzmic to jakbym byl jakis antypolski ale uwierz mi ze na wyspach Polak ma coraz gorsza opinie (po 2004) i to co robia nasi rodacy tez pozostawia wiele do zyczenia i chyba jestesmy najbardziej znienawdzona narodowoscia przez brytyjczykow,wystarczy wyruszyc do pubow i posluchac,no i jeszcze politycy dorzucaja swoje 5 groszy to samo jest w Niemczech i Holandii.Oczywiscie jest tutaj tez wielu porzadnych naszych rodakow ,ktorzy cos probuja osiagnac ale jest to malo odsetek i raczej o tym nikt nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób chcesz konkurować ? Zdajesz sobie sprawę z wymagań w kwestii emigracji ? Ja jestem po kierunku technicznym, pracuję w zawodzie i generalnie przynajmniej w biznesie w którym się obracam, ludzi nie urodzonych w US jest dość sporo. Żaden z nich jednak nie wyemigrował poprzez pracę (włącznie ze mną).

A dlaczego wyemigrowales jesli mozna wiedziec?

Czy obywatelstwo UK ma pomóc w wyjeździe do USA?

a nie pomoze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...