Skocz do zawartości

au pair+ studia na j1, teraz chcem f1


Rekomendowane odpowiedzi

czy moze ktos byl w podobnej sytuacji?

Bylam au pair przez 2 lata u tej samej rodziny, w miedzyczasie zdazylam ukonczyc caly semestr studiow full time. Teraz wygasa mi wiza j1, wracam do Polski i chcem ubiegac sie o F1. Rodzina mnie spoosoruje, mam leter of support, wyciagi z konta itp. Srednia z semestru mam 4.0.

Czy konsul moglby sie dopatrzyc jakiegos powodu zeby mi wizy f1 odmowic? (nie mam w usa nikogo z rodziny, 2 lata bylam tu legalnie, 212e mnie nie dotyczy). Bardzo sie tym stresuje, bo studia zaczelam i chcem je skonczyc i odmowa wydania wizy bylaby dla mnie tragdia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jesli zrobilam zamet. Po prostu do tej pory mam przed oczami tamta dziewczyne... Nikt z obecnych wtedy w ambasadzie osob (oprocz niedobrego konsula) nie mial bladego pojecia, dlaczego odmowiono jej wizy.

Ja tez zycze powodzenia Emilia, chcialam tylko przestrzec, ze rozne rzeczy sie zdarzaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szczyt wszystkiego tylko to sie najnormaniej zdarza. Po prostu urzednik w ambasadzie ma cie zweryfikowac przede wszystkim pod katem czy nie masz zamiaru zostac w usa,zosatc imigrantem lubt tez podjac nielegalnej pracy w usa.

Fakt ze kiepsko im to idzie ( moze 10 % ludzi z wizami turystycznymi nie pracuje po wyjezdzie do usa).

Z tego co piszesz wynika ze jestes jeszcze w usa, na pewno wieksze szanse na otrzymanie wizy studenckiej bedziesz miala jezeli zlozysz wniosek bedac w usa, a nie po powrocie do polski i staranie se o wize w ambasadzie.

Na twoim miejscu jezeli bardzo zalezy ci na studiach ( i nie czujesz ogromnej potrzeby odwiedzania polski, bo majac ta wize studencka uzyskana w usa, wyjazdy z usa ( np na 2-3 tygodnie w odwiedziny do polski) sa nie wskazane ze wzgledu na mozliwosc wystapienia problemow z wjazdem z powrotem, staralby sie o f-1 teraz gdy jeszcze tam przebywasz na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilet do Polski mam na 4 lipca, wiza wygasa 20 lipca wiec juz troche za pozno zeby zaltwaic F1 w USA. Pozatym nie widzialam rodziny przez 2 lata i po prostu nie moge im tego zrobic. Wiec zdecydowalam ubiegac sie o wize tutaj. Zastanawiam sie tylko jak udowodnic konsulowi, ze nie chcem zostac w USA. Nie mam zadnych dokumentow, ktore moglyby mu to udowodnic. Jedyne co moge zrobic to probowac przekonac slownie. Wiem ze nie mam 100% pewnosci ze dostane wize, ale chcem poki jeszcze moge jak najlepiej sie przygotowac. Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 lata później...
niestety nie dostalam wizy. :) Pani konsul nie podobalo sie,ze rodzina u ktorej bylam au pair by mnie sponsorowala i ze u nich bym mieszkala a oni nie maja nowej au pair.

Widac konsul nie uwierzyl, ze rodzinka pokochala Cie az tak bardzo, zeby tak sobie studia Ci zasponsorowac. Pewno obawial sie, ze oni beda placic Ci za szkole, a Ty sobie chodzisz do szkoly i pracujesz u nich pod stolem, co jak wiadomo na wizie F-1 jest nielegalne. Nawet jak ktos nie podaje swojej ex host family jako sponsorow, zachodzi takie podejrzenie, szczegolnie gdy kandydat stara sie o studia w poblizu miejsca gdzie pracowal jako au pair i niektore osoby po prostu nie dostaja w takiej sytuacji wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...