Jump to content

Czy Powinnam Złożyć Zeznanie Podatkowe W Usa, Mam Zieloną Kartę


MAŁGORZATA79

Recommended Posts

Posted

Proszę o pomoc. Wylosowałam zieloną kartę. Byłam już pierwszy raz w USA we wrześniu 2013 aby ją aktywować. Wróciłam do Polski. W USA nie pracowałam i nie osiągałam żadnego dochodu. Rozliczam się z dochodu w Polsce z dochodu osiągniętego w Polsce w 2013r. Czy będąc rezydentem USA(posiadaczem zielonej karty) powinnam składać zeznanie podatkowe w USA (stan NEW YORK)skoro nie osiągnełam tam w 2013 żadnego dochodu? Jeśli tak jak mam to zrobić będąc teraz w Polsce?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Posted

Oczywiscie że musisz, jako posiadacz zielonej karty musisz się rozliczac z dochodu osiąganego gdziekolwiek na świecie. Jak masz to zrobić to generalnie Twój problem, niemniej jednak spokojnie można to zrobić zdalnie. Ja to robię nie ruszając się sprzed kompa, więc Ty w Polsce tez możesz....

Posted

Dodam ,że nie złożenie zeznania podatkowego będzie w przyszłości skutkować problemem przy ubieganiu się o Amerykańskie obywatelstwo.

Posted

Jakim prawem ? Jest wymagane przez prawo jednego i drugiego kraju. Natomiast rozliczanie się nie oznacza koniecznie płacenia podwójnego podatku…

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...