Skocz do zawartości

Droga Do Stałego Pobytu W Usa Poprzez Wizę L Lub E Prozę O Pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki raz jeszcze.

Tak wiem ze to pokrywa firma ale zaskoczyła mnie ta kwota stad pytanie. Tak sobie mysle ze moze w koszt wchodzi tez organizacja przeprowadzki, albo faktycznie jakis bardzo drogi prawnik.

Widze ze EB-2 jest current, czy to znaczy ze jest rozpatrywana na bieżąco? Gdzies wczesniej widziałam ze na te wizę sie długo czeka.

I czy w ogole jest. jakas wiza pracownicza, ktora umożliwia wyjazd do pracy bez długiego oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Super dzieki za info!

Jakos nigdy nie patrzyłam nawet na L-1 bo chyba troche zle ja interpretowalam: ze będąc "oddelegowanym" nadal pozostaje sie pracownikiem zatrudnionym w oddziale za granica i stamtąd bedzie tez szła płaca itp a jedzie sie do pracy do oddziału w US na jakis czas (np na rok czy kilka miesięcy). A mi chodzi o taka wizę ze kończy sie zatrudnienie w tej firmie za granica i zaczyna zatrudnienie w tej samej firmie ale na terenie stanów. I chyba wlasnie tu sie myliłam i wiza L1 jest wlasnie taka jakiej potrzeba.

Kzielu poszukam sobie Twoich postów i poczytam o tym procesie, napewno gdzies tam opisywałeś swoje doświadczenia z ta wiza.

Z tego co juz przeczytałam to okres oczekiwania to ok 2-4 miesiace a jesli jest blanket to 3 tyg. A jak to wyglada z kosztami? I czy współmałżonkowie mogą rowniez wyjechać i dostaną pozwolenie na prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

poczytalam o L-1 i faktycznie to jest wiza ktora by mnie dotyczyla.

czy ktos moze mi podac jaki jest mniej wiecej calkowity koszt takiej wizy wliczajac prawnika itd?

mam mozliwosc fajnej pracy w US, interview poszlo rewelacyjnie jednak jak to zwykle w moim przypadku, nic nie idzie lekko i latwo.

w firmie ostatnimi czasy byly zwolnienia i wiem, ze jedyne co stoi na przeszkodzie managerowi to HR i problem z tym ze wiza sporo kosztuje, aby sciagnac pracownika zza oceanu.

pisalam wczesniej, ze doszly mnie sluchy, ze to 25K USD ale nie wierze w to po tym co czytalam wczesniej (ok. 7-10k za H1B) i staram sie poruszyc niebo i ziemie, aby koszt wizy nie stanal mi na przeszkodzie. nie wiem czy cokolwiek moge tutaj podzialac, ale majac przynajmniej konkretna liczbe w glowie bede w stanie rozmawiac jakos konkretniej.

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Mam podobny problem. Założyłam nawet podobny temat- poniżej link.

http://forum.usa.info.pl/topic/25399-chce-by-moja-firma-rozpoczela-dzialalnosc-w-usa-jak-zalegalizowac-moj-pobyt-wiza-l12-czy-e2/?p=232242

i mój post:

"Witam wszystkich forumowiczów.

Poszukuje informacji związanych z prowadzeniem działalności biznesowej w USA i terytoriach zależnych (Portoryko, Amerykańskie Wyspy Dziewicze) i związanej z tym legalizacji pobytu dla mnie jako osoby zarządzającej lub/ i będącej udziałowcem spółki.

Na dzień dzisiejszy posiadam spółki w 3 krajach które prowadzą lub też nie różną działalność. Mam pomysł na biznes w USA i kapitał na jego rozkręcenie (około 400 000 $ w postaci środków trwałych niezbędnych do prowadzenia mojej działalności oraz trochę wolnej gotówki). Jeśli mój biznes wypali (a są na to bardzo duże szanse) chcę przenieść się na stałe do USA. Chcę by biznes był prowadzony od początku zgodnie z amerykańskim prawem i związany z tym mój pobyt także był w 100 % legalny.

Zastanawiam się zatem czy w moim przypadku lepsze będzie staranie się o wizę inwestorską E-2 czy L-1/2 (otwarcie przedstawicielstwa firmy). Co było by prostsze i dawałoby mi możliwości na dalszy stały pobyt w przyszłości?

No i czy powinnam powołać do życia nową spółkę już w USA czy działalność prowadzić poprzez istniejące zagraniczne spółki?

Jak też sprawa wygląda w przypadku mojego partnera/ narzeczonego? Mogę go u siebie zatrudnić i oddelegować do pracy w swojej firmie, ale czy nie prościej będzie się pobrać?

Szukam namiarów na sprawdzonego i doświadczonego prawnika w tych kategoriach wizowych oraz kontaktów do osób które są w stanie mi w jakikolwiek sposób pomóc. Także odpłatnie.

Z góry dziękuję za pomoc."

Poszukuje namiarów na sprawdzoną kancelarią prawną lub prawnika specjalizującego się w tego typu wizach.

Za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem. Założyłam nawet podobny temat- poniżej link.

http://forum.usa.info.pl/topic/25399-chce-by-moja-firma-rozpoczela-dzialalnosc-w-usa-jak-zalegalizowac-moj-pobyt-wiza-l12-czy-e2/?p=232242

i mój post:

Poszukuje namiarów na sprawdzoną kancelarią prawną lub prawnika specjalizującego się w tego typu wizach.

Za wszelkie rady z góry bardzo dziękuję.

https://www.fragomen.com/

Firma ktora w niej pracuje z nich korzysta, oni zreszta zalatwiali moja L-1 dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...