Jump to content

Dzielnica Jak Ta


vanhezz

Recommended Posts

Link zawiera reklamę... tu bezpośredni:

http://100redflags.com/wp-content/uploads/2012/02/Suburbs.jpg

Takie dzielnice są spokojne, jest jak w filmach. Dzieciaki jeżdżą rowerkami po ulicy albo grają w kosza pod garażem, itp. Przeważnie takie osiedle ma jedną lub tylko parę dróg wjazdowych, więc tam nikt nie jeździ oprócz sąsiadów i ich gości. Minus jest taki że czasem trzeba jechć na około mimo że przejeżdża się wcześniej parę metrów od swojego domu. Są też tzw. cul de sac gdzie w ogóle prawie nie ma ruchu. Dojazd do centrum samochodem, w rejonach gdzie takie osiedla można spotkać nie istnieje coś takiego jak życie bez samochodu.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Przychodze do was z takim pytaniem. Od lat marzy mi się mieszkanie w jednej z takich dzielnic jak ta: http://adf.ly/m3WiZ w USA .

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się ze mną wrażeniami z mieszkania w takim miejscu? Czy jest tu zwykle spokojnie? Jak z dojazdem do centrum miasta?

Moze ja czegos w tym zdjeciu nie dopatrzylem, ale gdzie to jest? W jakim to jest miescie? To moze byc 5 km jak i 100 km od centrum miasta. To moze byc wszedzie.

Link to comment
Share on other sites

Cookie-cutter neighborhoods sa bardzo popularne w USA i sa na suburbs, przewaznie musisz placic HOA i masz okreslone zasady zycia na takim osiedlu np kolor domu musi byc taki na jaki zgodzi sie HOA, plot tak samo, zakaz parkowania lodzi przed domem lub nawet samochodow jezeli masz garaz , lawn musi byc zadbany , skoszony itd, kazde osiedle ma swoje zasady i reguly co mozesz, a co nie , to jest wada tych osiedli, tak samo jak male ogrodki i czasami wysokie HOA ( jezeli na osiedlu jest basen, korty tenisowe i inne atrakcje, znam osiedla co miesieczne HOA jest wysokosci polowy raty kredytu za dom ;))

Link to comment
Share on other sites

Komuś kto tam mieszka to może nie, ale goście na pewno krążą (ja krążyłem :P ).

masz okreslone zasady zycia na takim osiedlu np kolor domu musi byc taki na jaki zgodzi sie HOA, plot tak samo, zakaz parkowania lodzi przed domem lub nawet samochodow jezeli masz garaz , lawn musi byc zadbany , skoszony itd, kazde osiedle ma swoje zasady i reguly co mozesz, a co nie

Mój znajomy mieszka na takim osiedlu w Irvine i mówił mi, że nie mogą mieć róż w ogródkach. Powód - jak jest zima to brzydko wyglądają badyle :P Sam bym na pewno nie chciał mieszkać w takim miejscu.

Czy może ktoś zmienić linka w pierwszym poście na tego, co podałem w drugim? Mam wrażenie że autor się zarejestrował żeby ponabijać sobie odsłony reklamy...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy komuś zdarza się podjechać nie pod swój dom, bo wszystkie tak samo wyglądają :P

moja kumpela mieszka w Kanadzie na podobnym osiedlu i już nie raz sie pomylila jak wracała wieczorem w deszczu lub śniegu :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...