Skocz do zawartości

Opłaty Za Zieloną Kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestruj się w systemie ELIS na stronie Urzędu Imigracyjnego (USCIS) pod linkiem:

https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISControllerAction.do?TAM_OP=login&ERROR_CODE=0x00000000&URL=%2F&AUTHNLEVEL=&OLDSESSION=

Jak byłeś w ambasadzie to powinieneś dostać taką białą kartkę w formacie coś jak A$ z informacją jak dokonać wpłaty. Po założeniu profilu dokonujesz wpłaty. Tu jest instrukcja jak założyć profil/zarejestrować się w ELIS:

http://www.uscis.gov/uscis-elis/immigrant-fee-payment-tips-finding-your-number-and-dos-case-id

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chciałem zapytać odnośnie tego logowania.

Wczoraj wieczorem zalogowaliśmy się do niego, ale mimo ze bylo napisane ze przeslali do nas na maila instrukcje itd co robic, to nic na mailu nie ma. Mail byl dobry.

Nie wiemy co sie dzieje czy to musi chwile potrwac. W poniedzialek wylot a my w czarnej d.... z tym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

hej :) nie chcę tworzyć nowego wątku, dlatego piszę tutaj... mam problem z dokonaniem opłaty 165$ za wydanie zielonej karty. Dokładnie chodzi mi o routing number, który mam podać na tym formularzu płatności na stronie elis. Wybrałam opcję zapłaty kartą debetową podałam numer konta, zaznaczyłam personal savings, pod tym formularzem znajduje się tabelka z routing number, account number... rozumiem, że powinnam spisać te numery, tak? Jeśli tak, to w jaki sposób? Wpisywałam na wszelkie mozliwe, ale za każdym razem, gdy chcę zrobić payment, wyskakuje mi błąd, że routing number is invalid. Wiem, że moje pytanie może się wydać trywialne, myslałam, że z dokonaniem płatności to będzie szybka sprawa, a tutaj nie mogę się przez to przebić... proszę o pomoc... za 5 dni wylatuję do Stanów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routing i account number to numer kont amerykanskich. Sa wypisane na dole czekow wydawanych do kont. W Elis nigdy nie bylem, ale raczej cos Ci z tym placeniem mocno nie wyszlo. Co dokladnie tam pisze bo wyglada na to ze to co wybralas nie nic wspolnego z karta debetowa - najprawdopodbniej to jest tzw. ACH z konta bankowego (tyle ze ono musi byc amerykanskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routing i account number to numer kont amerykanskich. Sa wypisane na dole czekow wydawanych do kont. W Elis nigdy nie bylem, ale raczej cos Ci z tym placeniem mocno nie wyszlo. Co dokladnie tam pisze bo wyglada na to ze to co wybralas nie nic wspolnego z karta debetowa - najprawdopodbniej to jest tzw. ACH z konta bankowego (tyle ze ono musi byc amerykanskie).

W ogóle nie orientuję się w temacie. Założyłam sobie konto walutowe w moim polskim banku. Tata wysłał mi pieniądze, przelałam je na to walutowe. Tam są 2 opcje płatności do wyboru: albo przez debetową (tak, pojawia się tam ACH: wpisałam w tej rybryce numer rachunku wlutowego) albo przez kredytową (Mastercard, VISA, American Express itd.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie tam pisze przy tej debetowej ? Słowo debit nie musi oznaczać karty.

Więc rzucilem okiem - Provide valid payment information. You must pay either with a valid credit or debit card or provide your bank routing and checking account numbers to have money taken directly from your U.S. bank account.

Sprobuj podać debetowa jako kredytowa. O wpisywaniu jakichkolwiek rachunków z Polski - walutowych czy nie - zapomnij - to nie ma najmniejszej szansy działać. Jak debetowa nie przejdzie jako kredytowa, to musisz wykombinowac kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...