Skocz do zawartości

Zmiana Pracodawcy + Extention A Wizyta W Pl


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Co robic? Po krotce nasz obecny status:

Ponad 3 lata przepracowane u jednego pracodawcy, zalatwione extention na h1b i h4 mojej zony (nie bylismy w PL jeszcze od tego czasu wiec brak aktualnych visa stamp w paszportach)

Po tym czasie, zmienilem pracodawce i dostalem nowy aproval na H1B (podobno extention na H4 zony jest nadal wazne).

Zona wlasnie planuje wylot do Polski (w przyszlym tygodniu) w odwiedziny. Wraca po miesiacu. Co nalezy zrobic?

Czy musi po prostu wypelnic nowa petycje o wize i umowic spotkanie w konsulacie? Z dokumentow musi miec swoj h4 extention czy cos jesczcze?

Prawnik przed chwila mnie nastraszyla ze ten h4 petition jest wazny tylko w USA. Nie sprecyzowala co to oznacza dla mojej zony.

Dziekuje!

mrg81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zona nie ma wbitej promesy do paszportu, to musi - bedac w Polsce - umowic sie na wizyte do konsulatu/ambasady aby starac sie o promese wizy H-4.

To co masz tutaj, czyli tylko kartke z immigration potwierdzajaca zmiane statusu (approval notice taki ze Statua Wolnosci), jest wazne tylko na terenie USA i potwierdza Twoje status na terenie USA. W momencie kiedy opuscisz/opuscicie Stany, musicie starac sie o promese w konsulacie/ambasadzie, bo nie mozesz przekroczyc granicy do USA tylko majac approval notice.

W wiekszosci jest to formalnosc dla H-4, jednak konsul moze (choc nie musi) prosic o wiecej dokumentow potwierdzajacych Twoj obecny status (m.in. kopie czekow, rozliczenia podatkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziekuje bardzo.

Najwazniejsze zeby zona mogla to zalatwic tylko dla siebie bez mojej obecnosci.

Ta promesa to ta wklejka w paszport ze zdjeciem?

Z dokumentow oczywiscie dam jej kopie wszystkiego co tylko mam - rozliczenia podatkowe, paystuby, potwierdzenie zatrudnienia, swiadecwo malzenstwa, moj aproval h1b, umowa wynajmu mieszkania Powinno starczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani prawnik wlasnie potwierdzila - jesli zona poleci to juz nie wroci poniewaz ja nie posiadam aktualnej wizy w paszporcie.

Czy ma racje? Czy faktycznie aby moja zona mogla dostac wize w jej paszport, ja musze wczesniej (badz rownoczesnie) wize w paszporcie posiadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykazalem sie niewiedza - pisze wiza a tak na prawde chodzi o promese jak zauwazyliscie.

Czyli podsumowujac

Ja posiadam aproval + wazny I94 (przyszedl razem z aprovalem).

Moja zona posiada wazny aproval + wazny I94

Nasze promesy wygasly kilka miesiecy temu.

Czy moja zona moze sama leciec do PL i czy jest duże prawdopodobienstwo ze dostatnie promese mimo za ja nie mam tego jeszcze zalatwionego (ja mam h1b ona h4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani prawnik wlasnie potwierdzila - jesli zona poleci to juz nie wroci poniewaz ja nie posiadam aktualnej wizy w paszporcie.

Czy ma racje? Czy faktycznie aby moja zona mogla dostac wize w jej paszport, ja musze wczesniej (badz rownoczesnie) wize w paszporcie posiadac?

Nie jestesmy tutaj od oceniania wiedzy Twojej prawniczki. Nie znam przepisu, ktory mowi, ze Ty musisz posiadac promese w paszporcie aby zona mogla dostac swoja w konsulacie/ambasadzie, ALE byc moze jest cos czego Wasza prawniczka sie obawia, i dlatego jest przeciwna temu aby Twoja zona leciala do Polski. Owszem, tajemnica Poliszynela jest, ze konsul lubi dawac hard time osobom, ktorych wspolmalzonek ma H-1b jako status a nie promese, ale nie ma prawa, ktore mowi, ze Twoja zona nie moze takowej promesy dostac. Moze mieliscie no COS/EOS badz cos w tym stylu i dlatego Wasza prawniczka boi sie o wylot Twojej zony... trudno powiedziec.

W teorii - konsul wcale nie ma obowiazku wydania komus H-4. Byc moze Wasza prawniczka obawia sie, ze konsul moze "roznie" spojrzec na fakt zmiany statusu w USA, byc moze bylo cos co stawia wylot zony pod znakiem zapytania. My nie znamy dokladnie Twojej sprawy, nie wiemy jakie sa circumstances, nie mozna powiedziec Ci jaka masz na 100% sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz miec H-1B w paszporcie, zeby Twoja zona dostala promese H-4. Musisz posiadac wazny statuc H-1B. Nie spotkalem sie z nikim, kto mialby problem z H-4. W najgorszym wypadku pytaja o kopie ostatnich paystubs i list od pracodawcy potwierdzajacy, ze dana osoba rzeczywiscie tam pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...