Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ta segregacja w duzej mierze odbywa sie automatycznie. Pamietam jakie bylo oburzenie w Polsce przylapano smiecarke na oproznianiu posegregowanych smieci do wspolnego kontenera. Odpowiedz byla, ze to sie segreguje potem automatyczne. Mialem jakies zajecia na studiach o recyklingu i tam byly rozne techniki, wiec raczej nie ma co sie martwic.

tez pamietam, ze takie oburzenie bylo. Co wiecej, ludzie ktorzy widzieli mojego tate segregujacego odpady gadali "po co ty to robisz? to i tak idzie do jednego kubła" :P Ale to jak w blokach mieszkalismy. Teraz moi rodzice dostaja dwie czy trzy torby roznego koloru do ktorego wrzucaja oddzielnie plastik, papier i chyba szklo, i dzieki temu placa mniej za wywoz smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta segregacja w duzej mierze odbywa sie automatycznie. Pamietam jakie bylo oburzenie w Polsce przylapano smiecarke na oproznianiu posegregowanych smieci do wspolnego kontenera. Odpowiedz byla, ze to sie segreguje potem automatyczne. Mialem jakies zajecia na studiach o recyklingu i tam byly rozne techniki, wiec raczej nie ma co sie martwic.

W San Diego przylapano smieciarza oprozniajacego posegregowane smieci do jednej smieciarki. Bylo w wiadomosciach kilka miesiecy temu. Odpowiedz byla, ze zostana w stosunku do niego wyciagniete konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W San Diego przylapano smieciarza oprozniajacego posegregowane smieci do jednej smieciarki. Bylo w wiadomosciach kilka miesiecy temu. Odpowiedz byla, ze zostana w stosunku do niego wyciagniete konsekwencje.

Czasem ciesze sie, ze mieszkam w VA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sa wszedzie tacy sami :) Moze Twoj smieciarz tez wrzuca wszystko do jednej smieciarki, tylko Ty o tym nie wiesz ;)

Alez ja mam tylko jeden wielki śmietnik ze zgniatarka. Na pewno wszystko idzie do jednej smieciarki. :-)

Chodziło mi o to, że tu ekofaszyzm jeszcze z zachodu nie dotarł. Jeszcze redneckizm trzyma się jako tako. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a ja mieszkam w jeszcze bardziej redneckowym stanie i to tuż pod VA, a jednak mamy smietniki na recykling.

No co poradze, ze nie ma u mnie oddzielnych pojemnikow? Mam smieci wozic na poludnie do Ciebie? :)

Ostatnio nosilem w kieszeni dwie baterie AA przez jakis miesiac, bo szukalem kosza na nie. W koncu sie poddalem.

W poprzednim miejscu zamieszkania tez nie bylo oddzielnych. Ludzie kladli pudla kolo smietnika, bo ich sumienie chyba gryzlo, ale i tak maintenance wrzucalo je do kontenera.

Mozliwe, ze smieci trafiaja do sortowni, wiec nie ma co plakac i spiewac Kumbayah. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co poradze, ze nie ma u mnie oddzielnych pojemnikow? Mam smieci wozic na poludnie do Ciebie? :)

Ostatnio nosilem w kieszeni dwie baterie AA przez jakis miesiac, bo szukalem kosza na nie. W koncu sie poddalem.

W poprzednim miejscu zamieszkania tez nie bylo oddzielnych. Ludzie kladli pudla kolo smietnika, bo ich sumienie chyba gryzlo, ale i tak maintenance wrzucalo je do kontenera.

Mozliwe, ze smieci trafiaja do sortowni, wiec nie ma co plakac i spiewac Kumbayah. :>

Jak posortujesz, to mozesz przywiezc nawet bezposrednio do mnie :D Razem z moja znajoma wywalczylysmy smietnik na recykling na naszym osiedlu ;) W koncu w polowie zeszlego roku sie pojawil ;)

Z bateriami tez mam problem. Jesli sa rechargeable to mozesz je zanosic do Staples, tam przyjmuja. Co do alkaline i innych to trzeba szukac po internetach miejsc gdzie mozna je oddac, bo pojemnikow w sklepach na nie nie widzialam :(

Wiesz, nie chodzi o to by byl oddzielny smietnik na plastik i oddzielny na papier, wazne zeby do tego samego kontenera z surowcami wtornymi nie trafialo zarcie, brudne pieluchy i inne. U nas sa wlasnie smietniki na surowce wtorne, gdzie plastik, szklo, aluminium i papier wklada sie razem i pozniej to miasto sortuje. Sa tez oddzielne pojemniki do kazdego z tych surowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bateriami tez mam problem. Jesli sa rechargeable to mozesz je zanosic do Staples, tam przyjmuja. Co do alkaline i innych to trzeba szukac po internetach miejsc gdzie mozna je oddac, bo pojemnikow w sklepach na nie nie widzialam :(

Wiesz, nie chodzi o to by byl oddzielny smietnik na plastik i oddzielny na papier, wazne zeby do tego samego kontenera z surowcami wtornymi nie trafialo zarcie, brudne pieluchy i inne. U nas sa wlasnie smietniki na surowce wtorne, gdzie plastik, szklo, aluminium i papier wklada sie razem i pozniej to miasto sortuje. Sa tez oddzielne pojemniki do kazdego z tych surowcow.

Wiesz co sklamalem, mamy oddzielny kontener na kartony. :)

Ja to w ogole malo smieci produkuje... do tego stopnia, ze uzywam papierowych toreb z zakupow. Jakbym czekal jak mi sie worek uzbiera, to by mi sie kompost zrobil. :) Jadam na miescie, wode pije z brity, baterie to glownie akumulatorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sklamalem, mamy oddzielny kontener na kartony. :)

Ja to w ogole malo smieci produkuje... do tego stopnia, ze uzywam papierowych toreb z zakupow. Jakbym czekal jak mi sie worek uzbiera, to by mi sie kompost zrobil. :) Jadam na miescie, wode pije z brity, baterie to glownie akumulatorki.

O, no popatrz, jednak te rednecki troche wchlonely zachodnie eco-trendy ;)

U mnie w mieszkaniu jak sie wprowadzilam, to bylam przerazona wielkoscia smietnika (chyba ma jakis metr wysokosci), ktory stal dumnie pod barkiem niczym zacny mebel. Najchetniej ten caly smietnik bym komus oddala, ale nie moge, bo to wlasnosc osiedlowa, ktora musze zwrocic nastepnej osobie, ktora bedzie tu po mnie mieszkala :P Ja jadam na miescie rzadko - jak juz to raz w tygodniu przed praca ide powybierac wegetarianskie/weganskie saladki z salad bar w Whole Foods. Wiec do niedawna robil mi sie kompost i jak otwieralam klape smietnika, zeby cos tam wrzucic to wstrzymywalam oddech :P Teraz mam maly smietniczek pod zlewem jak na Polke przystalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...