Jump to content

Jakie Sposoby Na Emigracje Dla Dziewczyny


papski

Recommended Posts

Witam serdecznie.

W końcu wziąłem się za napisanie konkretnego pytania. Posiadam zieloną kartę, we wrześniu następnego roku kończy mi się biały paszport i będę musiał wylecieć, jednak chciałbym wziąć ze sobą swoją dziewczynę. Orientuje się mniej więcej jakbym mógł Ją tam ściągnąć jednak wiem, że tutaj na forum jest wiele obeznanych osób, który zawsze pomogą i nie raz i mnie pomogły. Żeby było jeszcze łatwiej to chce iść do wojska jako "nie mięso armatnie" jeżeli tylko to będzie możliwe, zawsze chciałem, a i obywatelstwo się przyda. Warunek jest tylko taki żeby rozłąka nie trwała dłużej niż 6 miesięcy, albo żeby była możliwość przylatywania do mnie w tym czasie przez Nią na wizie turystycznej. Jednak mniej więcej sponsorowanie żony to 1-3 lata więc nieakceptowalne jest to dla nas. Najbardziej takim dobrym pomysłem na jaki wpadłem jest wzięcie Jej na studencką wizę, poczekanie chwili aż dostanę obywatelstwo i wzięcie ślubu, jednak jest to mniej legalna droga - visa fraud.Dziewczyna jest pielęgniarką, może by dało radę załatwić jakąś wizę pracowniczą, jednak myślę, że to jest najmniej prawdopodobne. A może w końcu zmienią tą studencką wiz (dual intent) żeby nie było problemu ze ślubem, ale w to też wątpię, ile już się za to biorą. Wypadła teraz możliwość wyjazdu do Niemczech, szkolenie i praca dla Niej, termin jest chyba parę dni na to, więc chciałem się spytać w końcu, żeby wiedzieć na czym stoję.

Pozdrawiam

EDIT: Proszę wybaczyć literówkę w temacie, jakoś nie przyuważyłem.

Link to comment
Share on other sites

Wiza studencka jest generalnie legalna - nie ma w tym wiele fraudu. Pracownicza jest malo realistyczna. Wojsko da Ci obywatelstwo praktycznie od reki i skroci czas oczekiwania na zielona karte dla zony (tylko musicie wziac slub). Bo dla "dziewczyny" to poza K-1 ktora jest dla obywateli i tez musi sie skonczyc slubem, to za wiele zrobic sie nie da.

Link to comment
Share on other sites

(...) Wojsko da Ci obywatelstwo praktycznie od reki i skroci czas oczekiwania na zielona karte dla zony (tylko musicie wziac slub) (...)

Rozumiem, żeby Ją sponsorować na zieloną kartę to muszę być już parę miesięcy w USA? Od razu tego się nie da ze względu na brak zarobków i nic tutaj drugi sponsor nie da? (jeżeli jest taka w ogóle możliwość przy żonie). Chyba najlepiej będzie Ją wziąć na tą studencką i po obywatelstwie wziąć ślub, bo chyba nawet przy K1 będzie musiała chwilę czekać w Polsce (+ czekanie na moje obywatelstwo, do maks 6 miesięcy)

Link to comment
Share on other sites

Sponsorowanie kogokolwiek z rodziny wymaga domicile w US lub "intent to establish domicile" (czyli zamiaru ustanowienia takiego) - nie ma obowiazku mieszkania gdziekolwiek.

Masz drogi takie :

- malzonka rezydenta (wymaga slubu, oczekiwanie 2-3 lata) F2A

- narzeczona obywatela - K1, 6-10 miesiecy (bywa ostatnio krocej, szczegolnie zatwierdzenie petycji)

- malzonka obywatela - CR1/IR1 6-12 miesiecy

- malzonka obywatela, AOS z wizy studenckiej - 3-6 miesiecy srednio

W zadnej z tych kategorii nie ma obowiazku mieszkania okreslonego czasu w US, natomiast w kazdej z nich bedziesz musial sie wykazac domicile lub intentem, udowodnic ze jako rezydent / obywatel rozliczales sie z podatkow i posiadania odpowiednich zarobkow do spelnienia wymagn I-864P lub co-sponsora.

To tak w skrocie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest pielęgniarką to zajrzyj na tą stronkę i zobacz jak wygląda nostryfikacja dyplomu pielęgniarki z Polski w USA:

http://cicnurse.com/PL/NCLEX_faq/NCLEX_faq.htm

Fizjoterapeuci z Polski:

http://www.poloniusz.pl/o1-1i7gf2/

http://acenter.pl/zielona-karta-dla-fizjoterapeutow/

Szkoda tylu lat spędzonych na nauce w Polsce, firma z drugiego linku prawdopodobnie poza fizjoterapeutom pomaga także pielęgniarkom. Działajcie :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...