Skocz do zawartości

Wiza F i M


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Mam pytanie czy certyfikat wydawany przez British Council jest uznawany przez szkoły amerykańskie?

Drugie jak wygląda kolejność uzyskiwania wizy studenckiej? Najpierw wybieram szkołę która wypełnia i przysyla mi I-20? Czy żeby starać się o wizę muszę już zapłacić wszystkie koszty czy wystarczy tylko wpisowe a reszte można uregulować jak już będę na miejscu?

Trzecie gdy wiza wydana jest np na dwuletnie studia a ja zrezygnuję po roku to wiza automatycznie traci ważność i należy w ciągu jakiegoś czasu wrócić?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy przyjęty na studia kandydat z zagranicy musi wystąpić o wizę studencką (zazwyczaj F-1 albo J-1). Aby to uczynić, musi otrzymać ze szkoły formularz I-20 (DS-2019 w przypadku wizy J-1), poświadczający, że dana uczelnia rzeczywiście przyjęła go na studia, jak i to, że kandydat posiada środki finansowe wystarczające na pokrycie kosztów studiów i utrzymania. Jeśli dostałeś list z ofertą przyjęcia na daną uczelnię, musisz jeszcze przedstawić urzędnikom biura studentów międzynarodowych odpowiednie dokumenty finansowe (zaświadczenie o stypendium, zaświadczenie z banku, dokument od sponsora - affidavit of support). Dopiero wtedy uczelnia wystawi Ci I-20, z którym możesz udać się do konsulatu USA.

Oznacza to, że nie można otrzymać wizy studenckiej tylko dlatego, że chce się przyjechać na studia do USA. Wizę można dostać tylko wówczas, gdy jest już się przyjętym na studia przez amerykańską uczelnię i tylko jeśli wykażemy, że mamy środki na pokrycie kosztów kształcenia w Stanach."

Przynajmniej na jedno z Twoich pytan odpowiedz znalazlem. :roll:

Idzmy dalej:

"W ciągu 21 dni od wydarzenia/ zmiany uczelnia musi wprowadzić następujące dane do SEVISu:

- Naruszenie zobowiązań na wizie F-1/J-1 (wymagana liczba kredytów, średnia)

- Nieskończenie studiów w przewidzianym terminie

- Zmiana adresu lub nazwiska

- Wcześniejszy termin skończenia studiów

- Akcje dyscyplinarne podjęte przez szkołę"

Zostaje to odnotowane i wiza traci waznosc, nie wiem w jakim terminie co do dnia, ale na pewno nie uprawnia Cie to do siedzenia w USA jeszcze przez rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy certyfikat wydawany przez British Council jest uznawany przez szkoły amerykańskie?

nie, ja sie nigdy z tym nie spotkalam aby ktorakolwiek szkola to uznawala. Ty masz British English certyfikat, tu sie uznaje American English certyfikat (np. TOEFL). Znam osoby po CPE, ktore od nowa zdawaly TOEFL tak jak kazdy inny. Zreszta sprawdz, ze zadna szkola nie mowi ani slowa o innych certyfikatach jak tylko TOEFL dla studentow zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...