holksoft Posted August 23, 2014 Report Posted August 23, 2014 Czytam http://wyborcza.pl/1,75477,16519725,Islandia__Wladze_wprowadzily_czerwony_alert_w_zwiazku.html Jestem w szoku, 2.09 mam lot do Chciago. Tu prosta piłka zamkną loty to linia mi przebookuje na date gdy już ruch będzie otwarty. Jednak najbardziej martwi mnie co z lotami międzystanowymi które juz teraz mam wykupione np. Chicago > NY. Lecę Delta czy ktos kiedys zmieniał tam rezerwację?
kzielu Posted August 23, 2014 Report Posted August 23, 2014 Na lece w środę. Międzystanowe jak na oddzielnym bilecie to raczej przepadna bo nawet jak masz możliwość zmiany (zależy od taryfy więc moja odpowiedź wiele Ci nie da) bo nie będziesz miał zielonego pojęcia na kiedy przebookowac - jeżeli ten wulkan wybuchnie i zatrzyma ruch...
holksoft Posted August 29, 2014 Author Report Posted August 29, 2014 eh czerwony alert wraca http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/czerwony-alarm-nad-bardarbunga-lawa-na-powierzchni-islandii,140387,1,0.html
holksoft Posted August 29, 2014 Author Report Posted August 29, 2014 kzielu juz w US? ja mam lot we wtorek
georg700 Posted August 29, 2014 Report Posted August 29, 2014 lot w sobotę, 06.09.. Z Londynu. Zaczyna mnie to denerwować. Oczywiście klasy ekonomiczne więc zmiana rezerwacji odpada, już zapłacone- chyba, że jakieś odszkodowania, urlop zabookowany, lot z nyc do miami by przepadł, hotele też już opłacone za pierwsze noce . . . To byłby koszmar
holksoft Posted August 29, 2014 Author Report Posted August 29, 2014 georg700 mam to samo loty miedzystanowe mam 3! : / jak wybuchnie to linia przebookuje Ci na termin kiedy będą latać, nawet w ekonomiku. więć luz, gorzej właśnie z lotami międzystanowymi.nie ma co na razie trzeba liczyc na to ze nic sie nie stanie :]
kzielu Posted August 29, 2014 Report Posted August 29, 2014 Teoretycznie przynajmniej teraz sa procedury na takie przypadki, ktore maja pomoc w usprawnieniu ruchu zeby nie bylo takiej porazki jak w 2010 roku... http://www.flightglobal.com/news/articles/easa-issues-volcanic-ash-safety-bulletin-402957/ Generalnie to bym sie specjalnie poki co nie przejmowal, niemniej jednak osobiscie nigdy przenigdy nie kupuje "advance purchase" hoteli - roznica w stosunku do normalnej stawki jest niewielka ze to sie po prostu nie oplaca na wypadek jakis klopotow. Bilety lotnicze to inna bajka, bo wszelkie flexy nawet w ekonomicznej sa kosmicznie drogie.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.