Skocz do zawartości

Podatki


Matts

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wysłać do skarbowego informacje o zmianie miejsca zamieszkania / zmiany rezydencji podatkowej. W przeciwnym razie dostanie się wezwanie do złożenia PIT...

Czy ta rezydencja podatkowa to ta sama co dla ludzi bez LPR albo USC? Jestem rezydentem podatkowym w USA od roku czy dwoch lat i tak sie zastanawiam czy powinienem zrobic to co napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama moim zdaniem. Skarbowy dopóki nie dostanie żadnego info, będzie oczekiwał PITa. Ja dostałem wezwanie w 2012 poleconym.

Rozumiem. Ja nie dostalem jeszcze niczego, ale rozliczalem sie chyba do 2010, bo mialem jeszcze jakies dochody w PL. Chce teraz to jakos uporzadkowac.

Jak rozumiem, zmianiles rezydencje podatkowa po wezwaniu. Czy wymagany jest jakis dowod tej rezydencji? Robiles to w Polsce czy zdalnie? Bardzo to jest bolesne? Musiales sie wstecznie rozliczac? ;)

Wyslalem do rodziny prosbe o rozpoznanie tematu, ale nawet zdawkowe info bedzie pomocne. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to nawet jak się dalej mieszka w Polsce nie trzeba składać PITa jeśli nie ma się dochodów. Ja już od kilku lat nie mam w Polsce dochodów i po prostu w tych latach nie składałem PITa, i żadnego wezwania jak na razie nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu nie zlozlyam pita, poniewaz tez nie mialam dochodow (pracowalam wtedy w NZ/Australii).

Przypomnieli sobie o mnie dwa miesiace temu wysylajac mi maila (!) i grozac karami.

to im wypelnilam pit elektronicznie wpisujac same zera.

To, ze jeszcze nie dostales wezwania, nie znaczy, ze nie dostaniesz :D

Ale sama ne wiem czy to zgodne z prawem... No i jak to prawo wygalda... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja nie dostalem jeszcze niczego, ale rozliczalem sie chyba do 2010, bo mialem jeszcze jakies dochody w PL. Chce teraz to jakos uporzadkowac.

Jak rozumiem, zmianiles rezydencje podatkowa po wezwaniu. Czy wymagany jest jakis dowod tej rezydencji? Robiles to w Polsce czy zdalnie? Bardzo to jest bolesne? Musiales sie wstecznie rozliczac? ;)

Wyslalem do rodziny prosbe o rozpoznanie tematu, ale nawet zdawkowe info bedzie pomocne. Z gory dziekuje.

W moim przypadku to było całkowicie bezbolesne - zadzwonilem do Pani która podpisała się na liście, wyjasnilem ZSRR nie mieszkam, poprosiła o e-maila i było o sprawie. Jakby dla kogoś US był bardziej upierdliwy, to IRS ma specjalny wydawany na życzenie formularz (8886 zdaje się - z telefonu więc nie mam bookmarka, wygooglasz w 2 minuty) specjalnie do tych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to nawet jak się dalej mieszka w Polsce nie trzeba składać PITa jeśli nie ma się dochodów. Ja już od kilku lat nie mam w Polsce dochodów i po prostu w tych latach nie składałem PITa, i żadnego wezwania jak na razie nie dostałem.

Pytalem sie ksiegowej czy musze rozliczac PIT-a bez dochodow i powiedziala, ze nie. Tez do tej pory wezwania nie mialem. Nigdy nie bylem jakims wielkim platnikiem, moze dlatego. Widocznie bardziej brakuje im podatkow placonych przez kziela. ;)

W moim przypadku to było całkowicie bezbolesne - zadzwonilem do Pani która podpisała się na liście, wyjasnilem ZSRR nie mieszkam, poprosiła o e-maila i było o sprawie. Jakby dla kogoś US był bardziej upierdliwy, to IRS ma specjalny wydawany na życzenie formularz (8886 zdaje się - z telefonu więc nie mam bookmarka, wygooglasz w 2 minuty) specjalnie do tych celów.

Dzieki. Form 8802. Ta przyjemnosc kosztuje $85, wiec zobaczymy czy bedzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...