Skocz do zawartości

Puerto Rico - Emigracja


wpomorski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym zadać pytanie związane z tematem emigracji do USA. Mianowicie chciałbym poznać opinię kogoś kto wie co nieco o stanie Puerto Rico.

Chodzi mi zwłaszcza o wiadomości związane z możliwościami jakie daje emigracja. Czy jest tam praca? Jak wygląda to pod względem prawnym - czy jest tak samo jak w reszcie stanów? Jak wygląda tam życie, czy ciężko jest dostać się na terytorium itp.
Aktualnie znajduję się w Polsce, wróciłem tutaj z Nowej Zelandii, gdzie przez 3 lata uczyłem się i pracowałem i myślę nad kolejnym miejscem, w którym można zrobić/zobaczyć coś ciekawego.
Dziękuję z góry za wszystkie informacje i porady.

Pozdrawiam. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezlei chodzi o emigracje to tak samo latwo jak to USA czyli nie jest łatwo.

Z praca, z tego co wiem od rodziny mojej lepszej polowy - jest aktualnie bardzo slabo.

Jak lubisz trzesienia ziemi i huragany, to chyba jets ok, ale to tak jakby emigrowac do UE i wybrac sobie Polske. No zyc, sie da, ale czemu tam akurat?

"As an unincorporated territory of the United States, Puerto Rico has no government body dealing with external affairs. It is therefore subjected to US policy making in areas such as foreign relations, trade, customs administration, immigration and emigration, nationality and citizenship, etc. This means that you will have to go through U.S. immigration authorities in order to get your visa for Puerto Rico.

Getting a residence and work permit for the US is notoriously difficult if you are not going there on a traditional expat assignment. A basic distinction is made between immigrant and non-immigrant visa categories, which also applies to most foreigners moving to Puerto Rico. Applications for a non-immigrant visa for a temporary relocation to Puerto Rico can be made online through Travel.State.Gov. However, you still need to schedule an interview appointment at the US Embassy or Consulate at your place of residence before going to Puerto Rico.

Residents of countries who take part in the Visa Waiver Program can move to Puerto Rico without a visa if their stay does not exceed three months. However, they cannot take up employment during that period and they must register with the Electronic System for Travel Authorization before moving to Puerto Rico. Please consult our article on Moving to the USA for more information on visa and work permit requirements."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Chciałbym zadać pytanie związane z tematem emigracji do USA. Mianowicie chciałbym poznać opinię kogoś kto wie co nieco o stanie Puerto Rico.

Chodzi mi zwłaszcza o wiadomości związane z możliwościami jakie daje emigracja. Czy jest tam praca? Jak wygląda to pod względem prawnym - czy jest tak samo jak w reszcie stanów? Jak wygląda tam życie, czy ciężko jest dostać się na terytorium itp.

Aktualnie znajduję się w Polsce, wróciłem tutaj z Nowej Zelandii, gdzie przez 3 lata uczyłem się i pracowałem i myślę nad kolejnym miejscem, w którym można zrobić/zobaczyć coś ciekawego.

Dziękuję z góry za wszystkie informacje i porady.

Pozdrawiam. Wojtek

1. Porto Rico nie jest stanem USA a jedynie terytorium stowarzyszonym,

2. Emigruje sie tam tak samo jak do USA , trzeba miec do tego podstawy

3. Bezrobocie jest wysokie, a praca niskoplatna

4. Mowi sie po hiszpansku

5. Porto rico ladnie wyglada na pocztowkach i jest dobre na 2 tygodnie wakacji, ale nie do zycia dla Europejczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Porto Rico nie jest stanem USA a jedynie terytorium stowarzyszonym,

2. Emigruje sie tam tak samo jak do USA , trzeba miec do tego podstawy

3. Bezrobocie jest wysokie, a praca niskoplatna

4. Mowi sie po hiszpansku

5. Porto rico ladnie wyglada na pocztowkach i jest dobre na 2 tygodnie wakacji, ale nie do zycia dla Europejczyka.

Masz racje.Pracuje z czlowiekiem z Porto Rico i dowiedzialem sie ze jest drogo i place podobne jak w Meksyku.I tak dokladnie jak napisales jest dobre na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...