Skocz do zawartości

Szansa Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,
W maju przyszłego roku planuję 3 tygodniową podróż do Chicago wraz z dziewczyną (ona była już raz przez 3 tygodnie, miesiąc temu, oczywiście wróciła w terminie).
Chcemy lecieć do jej siostry, która mieszka tam z mężem legalnie i tam też planujemy się na ten czas zatrzymać. Cel - poznać przyszłą rodzinę i zwiedzić miasto :) Nigdy nie byłem poza Europą. Obecnie zarówno moja dziewczyna, jak i ja pracujemy na umowę o pracę na czas nieokreślony w branży IT. Z zawodu jestem testerem oprogramowania i mieszkam w Warszawie. Dodatkowo studiuję zaocznie informatykę na prywatnej uczelni (2 rok, przede mną jeszcze 1,5). Oszczędzając nazbierałem kwotę, która pozwoli mi na kupno biletu, poniesienie kosztów związanych z wyrobienie wizy oraz ok. tysiąc dolarów na wydatki tam. Nigdy nie byłem w stanach, ani też nie mam tam żadnej rodziny. Czy biorąc pod uwagę powyższe informację, mam się czego obawiać starając się o wizę w ambasadzie ? Z tego co widzę to więcej jest pozytywnych opinni po udanych rozmowach i też mniej odmów, niż kilka lat temu. Czy mogę prosić kogoś opinię ?
Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

skoro mówimy o nauce to chciałbym sie spytać o jedną rzecz teraz zapisalem sie do zaocznego liceum odrazu na 3 semestr i jak bede szedl na rozmowe to musze miec zesobą indeks czy zwykle zaswiadczenie wystarczy? i czy to według konsula nie bedzie dziwne ze odrazu zostalem zapisany na 3 semestr a nie na 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...