Jump to content

Wiza Turystyczna A Narzeczeńska.. Szanse


Recommended Posts

Witam!

Chciałabym prosić o rady co do uzyskania wizy turystycznej w trakcie czekania na wizę narzeczeńską.

Czy mam jakiekolwiek szanse? Oczywiście chciałabym postawić na szczerość, czyli :

Miesiąc temu rozpoczeliśmy z narzeczonym proces starania się o wizę k1. Starałam się już raz o wizę turystyczną i dostałam odmowę.

Nie miałam wtedy pracy, ani nie studiowałam, w dodatku powiedziałam że leciałabym tam do chłopaka. Konsul powiedział, że nic mnie nie trzyma w Polsce i że dla nas jedyną możliwością według niego jest k1. Problem w tym, że to miało być nasze pierwsze spotkanie więc o k1 nie było mowy. Polecił mi wtedy spotkanie się w Kanadzie (bo upierałam się, że mój chłopak nie ma możliwości przylotu do Polski w najbliższym czasie, służy tam w armii nie może tak po prostu przylecieć, czekaliśmy na jego urlop). Polecieliśmy więc spotkać się w Kanadzie. Byliśmy tam tylko przez 3 dni, a więc w czasie Jego 4 dniowego wolnego weekendu. Mam więc dowód, że wróciłam do kraju..

Kolejnym i pewnie już jedynym powodem dla którego mogliby mi dać wizę turystyczną jest to, że zaczynam studia od października, zostały mi 2 lata do skończenia mojego kierunku i uzyskania zawodu.

O wizę starałabym się po to, by go odwiedzić i oczywiście (turystycznie :P) spędzić wakacje na Florydzie przed czekającym mnie rokiem akademickim... I teraz jeden myk, który ewentualnie troszkę bym naciągnęła po to by dostać tą wizę to: po otrzymaniu visy k1 wzielibyśmy ślub w Stanach i ja wrócę studiować bo zostały mi dwa lata, a narzeczonemu- dwa lata w armii. Czyli mam motyw powrotu do kraju, serio wizę turystyczną chcę tylko by spędzić tam 2-4 tygodnie w zależności ile bym dostała. Mam zamiar wrócić do Polski na czas i czekać jeszcze kilka miesięcy na upragnioną k1.

Czy jest sens ryzykować i próbować ją dostać? Czy nie utrudnie tym sobie dostania visy k1? Jeśli jej nie dostanę i tak polecimy niedługo do Kanady się spotkać ale niestety znów tylko 3 dni...

Link to comment
Share on other sites

Jak zaczniesz tak mowic ze lecisz na k1 a potem wracasz aby dokonczyc sztudia to mozesz sie zakrecic a to jest Ci zbyteczne takie mowienie .

Odpowiadasz na pytania a nie opowiadasz jaki to masz zamiar zrobic z k1.,..to jest przyszlosc ..

Link to comment
Share on other sites

Uh, nie wiem czy tak po prostu bedziesz sobie mogla wyjechac po slubie (wjezdzajac na K1). Musialabys zlozyc dokumenty na AOS i poczekac na pozwolenie na wyjazd lub zielona karte.. Jesli wyjedziesz bez tego po slubie, to nie bedziesz mogla wrocic - dopoki bodajze nie zlozycie I-130 a to jest okolo roku czekania.

Niech mnie ktos poprawi jak sie myle o.o

Link to comment
Share on other sites

- Potencjalna odmowa wizy B2 z paragrafu 214( b ) nie wplywa w zaden sposob na proces K1

- Po slubie na K1 nie nalezy wyjezdzac z kraju dopoki sie nie bedzie mialo w reku zielonej karty (obecnie 9-12 miesiecy po zlozeniu I-485) albo advance parole (obecnie 3-4 miesiace po zlozeniu I-131)

- Zielona karta sluzy do zycia w USA, a nie do podrozy turystycznych na niej. Jezeli wyjedziesz poza USA na okres powyzej 6 miesiecy, aby wrocic, bedziesz musiala wykazac, ze nie zamierzalas porzucic rezydentury; jezeli pobyt poza USA trwa dluzej niz rok, trzeba sie starac o wize SB-1 lub zaczac zala procedure imigracyjna od poczatku.

- Przed dluzszym, planowanym wyjazdem mozna starac sie o re-entry permit (I-131), ktory umozliwia pobyt poza USA na okres do 2 lat, bez utraty statusu stalego rezydenta

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki za odpowiedzi, postanowiliśmy nie kombinować już z visą turystyczną, a czekać cierpliwie na k1. Szczerze mówiąc, nie zamierzam wracać do kraju żeby studiować, tak jak napisałam to miałby być ewentualny pretekst dostania b2 (studia w planach). Dostaliśmy wczoraj NOA1 mamy też przyznany priorytet w tej sprawie ze względu na pracę narzeczonego. Pozostaje nam tylko czekać i załatwiać wszystko co jeszcze będzie potrzebne do k1 !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...