Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Pytanko


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to już może lepiej nie staraj sie na wujka...w sumie nie ma co sie dziwic ze tobie nie daja wizy po tylu odmowach i takich ilościach pobytu...no ale chcesz to idz spróbuj...takie jest moje skromne zdanie moze tobie dadza...ostatnio znajomy mojego ojca opowiadał o pewnym panu który dostał wize po kilkunastu wizytach w ambasadzie i pytaniu dlaczego mu nie chca dać wizy a innym dają ale ile w tym prawdy jest to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

mam pytanie studiuje i pracuje, wypełniam teraz ds-160 jest tam pytanie co robie obecnie czyli wypełniam że pracuje ale nie ma miejsca na wpis że studiuje, moge jedynie wpisać że już ukończylem studia a tak nie jest.

czyli Primary Occupation: wybieram że pracuje wszystko ok, Previous Work/Education/Training Information tutaj bym wpisal moją uczelnię ale trzeba podać rok miesiąc i dziań rozpoczęcia studiów i rok miesiąc dzień zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie studiuje i pracuje, wypełniam teraz ds-160 jest tam pytanie co robie obecnie czyli wypełniam że pracuje ale nie ma miejsca na wpis że studiuje, moge jedynie wpisać że już ukończylem studia a tak nie jest.

czyli Primary Occupation: wybieram że pracuje wszystko ok, Previous Work/Education/Training Information tutaj bym wpisal moją uczelnię ale trzeba podać rok miesiąc i dziań rozpoczęcia studiów i rok miesiąc dzień zakończenia.

Previous jest tu slowem kluczowym. Wpisujesz prace a studiow nie skonczyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Na poczatku chcialbym zaznaczyć ze jestem marynarzem, posiadam juz wizę dla członków zalug samolotów i statków C1/D. Mam w planach z narzeczona ktora za chwile juz zostanie moja Zona wyjazd do USA w celach turystycznych, z tym faktem ze spędzimy tam tylko tydzien albo krócej bo pozniej wsiadamy na jacht i przez Atlantyk plyniemy do Europy, a dokonaniem na Azory

Moje pytania brzmią następująco;

1 Czy wiza turystyczna w tym przypadku jest odpowiednia, bo lecimy tylko w jedna stronę na tydzien przed a w drugą wracamy jachtem?

2 Czy moja przyszła żona bez problemu bedzie mogła poleciec na wizie w paszporcie na panieńskie nazwisko? ( gdyż nie bedziemy w stanie wyrobić ze względu na krotki czas paszportu na nowe nazwisko)?

3 Co w takiej stacji mowić na rozmowie w ambasadzie ?

Dzieki wielkie za Odpowiedz z Waszej strony pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp1 tak jest odpowiednia taka wiza :)

odp2 zalezy w jaki okres czasu masz na mysli,pamietaj o nowym prawie paszportowym i aby sie nie okazalo ze bedziecie na Azorach i skonczy sie jej waznosci paszportu-uniewaznia to w systemie,na www jest to opisane ile ten czas wynosi od slubu-zmiany nazwiska do wymiany dokumentow

odp3 prawde mowic i tyle,nie sciemniac bo nie ma po co,na co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie za odpowiedz !! :)

Sytacja wyglada paszport jest świeżo co wyrobiony, slub bierzemy pod koniec maja a wylot planujemy na 1 tydzien czerwca :) jacht ma zawinąć do portu jakos w połowie czerwca.

Czyli skaładamy wnioski o wizę turytyczna ( bez znaczenia ze to tylko tydzien i na ladzie i powrót jachtem, ale i tak wydaje mi sie ze przed odpłynięciem jachtu bedzie odprawa celna, przynajmniej na statkach handlowych jest wiec fakt ze opuściliśmy USA i wracamy do domu bedzie odnotowany w systemie)

Tak oba paszporty sa wazne i wczasów podróży napewno nie stracą swej ważności czyli w tym przypadku bez problemu moze pojechać moja narzeczona na paszporcie i na wizie z nazwiskiem panieńskim ?:)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...