Skocz do zawartości

Wiza E-2


szaman

Rekomendowane odpowiedzi

Samodzielnie jako inwestor czy pracownik inwestora? Zakladam ze samodzielnie, bo pracodawca pewnie by sam wybral taki czy inny rodzaj. O ile w miare latwo ja otrzymac (jesli masz minimum 100k USD i dobrego prawnika) to jest dosyc uciazliwa, co dwa lata trzeba udawadniac ze firma nadal dziala i nie daje bezposredniej drogi do zielonej karty. Takze zyje sie na walizkach bez pewnosci czy za rok dwa nadal bedziesz w tym samym miejscu. W kazdym razie nie traktowalbym tej wizy jako tymczasowej drogi zeby tylko wyjechac do stanow. Z drugiej strony, jesli faktycznie chcesz zalozyc/kupic biznes, i uwazasz ze masz duze szanse dlugoterminowego powodzenia w tej dzialanosci - to jasne, do tego jest ta wiza, i bedziesz mogl z nia w miare komfortowo zyc.

Zaleta tej wizy jest, ze mozna przedluzac w nieskoczonosc, wada ze o ile USCIS traktuje ja jako dual intent, to ambasada juz nie. Takze jak zlozysz petycje imigracyjna to z duzym prawdopodobienstwem wizy E-2 w ambasadzie nie otrzymasz. Ale bedac w stanach bedziesz mogl ja przedluzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...