Skocz do zawartości

Czy Dostanę Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do złożenia wniosku o wizę i w związku z tym mam kilka pytań:

1) Około 9 lat temu będąc nieletnim zostały pobrane mi odciski palców za "pobicie". Gosciu dostal w pape bo podskakiwal, a ojciec zgłosil sprawe na policje. Został przydzielony mi kurator. Czy jest konieczne abym taką informacje zaznaczył w aplikacji?:

Q: Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?
Czy kiedykolwiek byłeś/aś zatrzymany/a, aresztowany/a lub skazany/a za wykroczenie lub przestępstwo, nawet jeśli nastąpiło ułaskawienie, amnestia, itp.?
NO - idziesz do następnego pytania.
YES - pojawi się dodatkowe pole do wypełnienia, w którym trzeba wyjaśnić sytuację - 'Explain'.

Czy konsul, albo urzędnik na lotnisku jest w stanie takie coś sprawdzić? Czy jest to wystarczający powód aby odmówić mi wizy do USA?

2) Chce lecieć z dziewczyną. Lepiej załatwiać wizę razem czy osobno mówiąc, że leci się samemu?

3) Mam znajomego w USA, który przebywa tam legalnie. Ukrywać to, czy nie?

Gwoli wyjaśnienia. Chcemy lecieć ze względów czysto turystycznych i nie mamy zamiaru się tam osiedlać :). Dobrze nam w Polsce i mamy do czego wracać. Dlatego najlepiej w rozmowie z konsulem niczego bym nie ukrywał... Jednak, szkoda by było, żebym nie dostał wizy (która mało nie kosztuje) z powodu tego, że powiedziałem za dużo.

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaznaczysz ze miales cos z prawem to musisz wziasc ze soba wyrok przetlumaczony na j.angielski bo samo zaznaczenia to za malo.

Moga Ci odmowic za to ze nic nie zrozumiales i nie zmieniles sie od tego wyroku a takich osob tam nie trzeba nawet na wyjazd turystyczny :)

Jak zaczniesz cos motac z dziewczyna to albo Ty wizy nie otrzymasz lub tez Ona,lepiej isc razem i wspolnie tez podejsc na rozmowe :)

co do znajomego to zalezy jak dlugo jest w USA,jak wylecial,czy na wizie turystycznej,czy juz na pobycie stalym,kogos zapraszal.

ps wiele osob mowi ze dobrze im w Polsce a pozniej zostaja dluzej ;) masz tak poprowadzic rozmowe aby wyszlo ze niczego nie sciemniasz i masz do czego wracac :)masz plany w Polsce :) a nie w USA-chyba ze turystyczne i na tym sie skup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.

Tylko skąd wziąć wyrok, skoro to było tak dawno temu? Rozumiem, że odpis z sądu ale chyba musiałbym znać Sygnature Akt? W domu brak śladu po takich dokumentach.

Czyli urzędnik/konsul będą mieli wgląd w moją "przeszłość" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maja wgladu -chyba ze zaczniesz sie chwalic na prawo i lewo jak kto zrobiles i ze masz wize wtedy moga sie zapytac kiedys o ta sprawe

bo nie wiem czy wiesz,wize nie otrzymuje sie na stale i na zawsze ;) wez takie cos pod uwage

lecisz,odpowiadasz na pytania i nic wiecej :) czym mniej ludzi wie tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ds 160 podajesz czy miales cos z prawem i podobno Twoje odciski palcow sa sprawdzane w bazie-bazach

dlatego tez wize otrzymujesz po kilku dniach ;) a nie odrazu po rozmowie a ze Konsul mowi ze masz wize nie oznacza ze ja dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak przy okazji. W Polsce przestępstwa ulegają zatarciu i po jakimś czasie osoba karana jest uznawana za niekaraną. Tak się składa że mam wyrok za wypadek samochodowy, we wniosku wizowym wszystko opisałem, na rozmowie konsul nawet nie chciał dokumentów z sądu, zapytał tylko co się stało. Wizę dostałem bez problemu.

A co będzie gdy w przyszłości będę potrzebował inną wizę lub aktualna się skończy? Wedłu polskiego prawa będę niekarany ale co trzeba wpisać do wniosku? Raz wpisałem że byłem karany a potem że nie? Czy dla nich jestem już karany do końca życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wpisales to wpisujesz nadal ,nawet jak Ciebie nie bedzie w rejestrze,,wtedy bierzesz zaswiadczenie o niekaralnosci

i bierzesz tez tlumaczenie wyroku,bo co Konsul to inna decyzja :) pamietaj o tym

tak wlasnie dziala prawo w USA i tego sie trzymasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...