Jump to content

Dv 2013 - Miami Od 1,5 Roku

gakudo

Recommended Posts

DV 2013 - wylosowana zielona karta.

Podziele się z Wami moimi obserwacjami odnośnie południowej Florydy.

Pracuje dla firmy które zajmuje się transportem osob.

Zrobilem wszytkie kategorie prawa jazdy w trzy tygodnie - nie jest to takie trudne.

Ale chyba tylko w Miami możliwe.

Jak ugryźć temat transportu - pytajcie.

Aha

Jeśli Wasza pasja sa sporty wodne i mieszakcie w okolicy proszę o kontakt milo będzie poznac nowe osoby.

Kordian

widze ze prawo jazdy nadal latwo zrobic na Florydzie,pamietam ogloszenia na CDL ze tam mozna latwo zdac ;)

Masz tez na autobusy? :) napisz cos wiecej o tych egzaminach ,co potrzebowales i co bylo wymagane

np numer SSN :)

gratuluje i powodzenia,szerokosci :)

Aktualnie posiadam CDL class A + passanger endrosment P

to jest odpowiednik C + E, D

1 - wymiana polskiego prawa jazdy na florydzkie

jeśli dysponjue się swoim samochodem np. znajomego to koszt $50 ( na samochody osobowe)

można wyporzyczyc na egzamin z $40

do egzaminu

SSN

Zielona Karta lub pieczatka w paszporcie która jest wazna rok i mowi o naszej rezydentutrze - uznali mi ja bez problemu

adres z Florydy - 3 rachunki o zamieszakniu lub forma podpisana przez wlasciciela mieszakania - jeśli wynajumujemy pokoj

2 prawo jazdy zawodowe

- prawo jazdy na samochody osobowe

- zdane testy w DMV nasz WORD (chyba 2 pierwsze podejścia bezpłatnie później chyba $10)

- z wynikami idzie się do szkoły

Zdalem je sam ale można tez skorzystać z pomocy szkoły w przygotowaniu ale wtedy trwa to dluzej.

polecam strone www.cdlexam.com - można przygotowc się już w Polsce żeby oszczedzic czas - pytania były identyczne jak na egzaminie.

Calkowity koszty wyniosl mnie $2500 za cale prawo jazdy.

aha lekarz $30 dolarów tylko na prawo jazdy zawodowe wazny 2 lata - wizyta 15 minut.

w porównaniu do Europy bardzo prosto

pisze tu tylko o moim doświadczeniu

Problem zaczyna się dopiero przy szukaniu pracy ze względy na ubezpieczenie

Firmy wymagają 2-3 lata w USA przy czym na autobusy musi być minimum 1 rok na Florydzie

nawet na taxi bez roku tutaj może być problem

Posiadam także tak zwane Hack Licence uprawnia do pracy jako chauffeur - prywatny kierowca lub praca dla firmy i transport do 15 osob.

Odpowiednio $185 na Miami i $85 na Fort Lauderdale - warto mieć oba.

Warto trochę znac angielski może być trudno w obu przypadkach.

Jeśli ktoś zna rosyjski lub hiszpański - zrobienie prawa jazdy zawodowego nie stanowi tutaj problemu.

ps.

Ja robilem wszystko na wlasna reke

Zeby uniknąć kosztów należy zrobić prawo jazdy na samochody osobowe i zglosic się do jednej z dużych firm transportowych posiadaj oni swoje szkoły.

Wtedy oplacaja kurs + zakwaterowanie trwa to od miesiąca do trzech koszt wtedy wyliczają na $6000 i należy podpisac umowę na 2 lata.

Nie ma wtedy problemu z praca i brakiem doświadczenia. Placimy tzw frycowe i po tym okresie mam czysta sytuacje.

Jednak zarobki nie sa za wysokie w tym okresie później około $1000 tygodniowo jeśli ktoś jest pasjonatem.

Kierowca znajdzie prace wszędzie i zawsze.

Jeśli chodzi o prace na ciężarówkach chwale sobie UK.

Nie wiem jaki jest wiek minimalny ale maksymalnego chyba nie ma. Jeśli badania lekarskie sa w porządku mozna simgac.

Pracowalem z osoba która ma 80 lat i nadal prowadzi autokar na Florydzie. Ten stan jest chyba inny.

Nie jestem pewien ale gorna granica dla kierowcy zawodowego w New York jest chyba 65lat.

Co do wieku nie ma problemu tutaj nikt na to nie patrzy ważne żeby mieć kwalifikacje i dobrze robic swoja prace.

Problem jest z ubezpieczeniem.

Firmy wymagają na autokary od 2 do 5 lat doświadczenia w USA.

Jak je zdobyc hmm..byłem zirytowany tym faktem i jestem do dziś. Biorac pod uwagę moje 7 letenie doswiadzenie na zestawach 44 tony w UK.

Miałem trochę szczęścia i się udało ale temat nie jest prosty - pisze o autokarach.

Wiekszosc kierowcow ma doświadczenie 20 lat na Ciezarowkach nie chce im się smigac po stanach chcą być w domu i tak wsiadaj na autobusy.

Srednia wieku 45+ . Ale w swiecie kierowcow prace dostaje się często z polecenia.

Co to ciezarowek minimum rok.

Ale sa firmy które zatrudniają zaraz po zdaniu prawa jazdy w podwojnej obsadzie i po około 3 do 6 miesięcy można już być samodzielnym kierowca.

Jeśli chodzi o ciezarowki to slyszalem ze Chickago czy New York może Virginia. Jest tam latwiej o prace sa polskie firmy jeśli z jezykiem trochę ciężko i często pomagają na początku. Jest tez więcej pracy. Na floryde więcej się przywozi niż wywozi.I maly problem z ''latynosami'' którzy zaniżaja stawki jak Polacy, Litwini, Czesi w UK czy Europie zachodzniej. Nie uważam tego za zle taki jest rynek i sytucja.

to widze ze sie przestawiles na pozytywne myslenie a to dobrze :)

tak taka jest styuacja a TY majac tyle praw jazdy mozesz przechodzic z 1 pracy do innej :) i czasami tutaj lezy odpowiedz ze znalezniem pracy

Tak tez myslalem o tym ubezpieczeniu .dobrze ze o tym piszesz :)

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...