Skocz do zawartości

Podwójne Obywatelstwo Us/pol - Plusy I Minusy


polanka

Rekomendowane odpowiedzi

to tak zwany mechanizm obronny w reakcji na poczucie bycia "innym"/wyobcowania, tego ze wszystko jest nowe a wszystko co nieznane to przecie straszne ;) ot to bardzo powszechny element szoku kulturowego przez który przechodzi prawie kazdy w fazie poczatkowej po przeprowadzce do innej kultury :P niektorym to nie mija

Trafna diagnoza. Mysle, ze ta teoria dotyczy pewnej grupy Polakow rowniez w Polsce. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jury duty to plus ???? Serio ? Chyba nie wiesz jaki PIA to jest...

Kochać ten kraj oczywiście można, ale trzeba go trochę chociaż poznać. Marzyciele tu piszący którzy znaja go tylko z filmow są raczej śmiesznie...

To jak poważnie ktoś potraktuje przysięgę to każdego osobista sprawa, nikt tego generalnie nie weryfikuje. Kwestie posiadania paszportu z innego kraju zaczynają dopiero mieć znaczenie jak któs potrzebuje security clearance...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jury duty to plus ???? Serio ? Chyba nie wiesz jaki PIA to jest...

Kochać ten kraj oczywiście można, ale trzeba go trochę chociaż poznać. Marzyciele tu piszący którzy znaja go tylko z filmow są raczej śmiesznie...

To jak poważnie ktoś potraktuje przysięgę to każdego osobista sprawa, nikt tego generalnie nie weryfikuje. Kwestie posiadania paszportu z innego kraju zaczynają dopiero mieć znaczenie jak któs potrzebuje security clearance...

własnie to jury duty to dla niektórych +, niektórych -

dokladnie, trzeba poznac kraj tak jak i sie poznaje potencjalnego kandydata na towarzysza zycia :>

kzielu, napisz cos wiecej na temat podrozowania z paszportem/securty clearance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie paszport trzeba unieważnić (przynajmniej do Secret, do Top Secret zasady mogą być inne) i trzeba wykazać że podróżując nie korzystalo się z niego.

nie jestem pewna czy dobrze rozumiem twoja wypowiedz wiec mozesz wyjasnic w wolnej chwili

milego weekendu wszystkim!

Polanka- widzę, że naprawdę dobry psycholog z Ciebie ;) Życzę Ci wielu sukcesów w pracy :)

dzieki Morav! ja sobie tez zycze sukcesow tu w usa bo niestety nie moge wykorzystac swojego wyksztalcenia tu bo jest z polski i tylko mgr. wiec jestem w trakcie polowania na dobra prace :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Polskiego obywatelstwa sie pozbywac nie mam zamiaru - nie jest ono zadna przeszkoda, a wbrew pozorom daje niesamowite mozliwosci, ktorych obywatele tylko USA po prostu nie maja.

Mozna spedzic wspaniale wakacje na Cubie- tanio , bezpiecznie (wbrew temu co mowia niektore media) mili ludzie i piekne kobiety. Obywatelom amerykanskim niestety nie wolno latac na Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie mysle, ze obywatelstwo zrobie najszybciej jak sie da i tylko po to, zeby probowac sciagnac tutaj moich rodzicow. Zadnej innej rodziny praktycznie nie mam, a nie chce mamy i taty zostawic bez zadnej opieki na starosc. O!

boje sie zadac pytanie, zebys przypadkiem nie zrozumiala mnie opacznie: autentycznie z ciekawosci pytam --- a jak zamierzasz zalatwic sprawy ubezpieczenia dla rodzicow, gdyby sie tutaj pojawili?

znam kogos, kto sprowadzil szescdziesiecioletnia mame tutaj. mieli dosc pieniedzy, zeby jej zapewnic zycie na rozsadnym poziomie.

ale zadna firma ubezpieczeniowa nie byla w stanie zaoferowac im ubezpieczenia za warte tego pieniadze pieniadze - bo pre-existing conditions, bo wiek, bo mama miala w przeszlosci jakies komplikacje zdrowotne...

los tak chcial, ze mama im zachorowala i sprawy skomplikowaly im sie niemozliwie; do tego stopnia, ze wlasnie rozwazaja wyslanie mamy do polski, bo tutaj ich nie stac na oplacanie prywatnie rachunkow

czy jest jakis system, ktory chronilby takich starszych imigrantow, ktorzy raczej nie podejma juz pracy zawodowej, badz podejma ja na krotki czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, do mojego obywatelstwa jeszcze duzo, duzo czasu pozostalo. Szczerze, nie zastanawialam sie jeszcze jak to bedzie i co to bedzie, ale wiem, ze jak tylko bede mogla bede probowac zapewnic rodzicom bezpieczenstwo i wygode. Moze to tego czasu przeprowadzimy sie na stale do Europy, wiec kto wie :P Poki co, to tylko takie moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...