Skocz do zawartości

Czy Można Pracować Jako Wolontariusz Na Wizie Turystycznej B2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jak w temacie, chciałabym się dowiedzieć czy będąc na wizie turystycznej w USA, można zostać wolontariuszem? Ja mam zamiar być na kilka miesięcy w Kalifornii i chciałabym w tym czasie zrobić jakiś mały staż albo wolontariat (bezpłatny oczywiście) w placówce kulturalnej/historycznej. Czy mogę robić takie rzeczy mając jedynie wizę turystyczną?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

do takiego wolontariatu to masz wize B1 ,czasami ludzie dostaja wize b1/b2 i wtedy na granicy mowisz ze wlatujesz na np b1 :)

tylko ze wtedy musisz podac wszystkie dane danej organizacji.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-subowe-turystyczne-lub-na-leczenie/wolontariat.html

a co do stazu to znow jest inna wiza i chociaz na granicy nie mow ze bedziesz szukac stazu ;)


a Ty jaki masz symbol na swojej wizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź,

ech.. Ja na razie nie mam jeszcze wizy. Po prostu mój chłopak jedzie na wymianę J-1 na pół roku do Kalifornii od września i ja chciałabym też na tym skorzystać i pojechać z nim i może przy okazji zrobić jakiś wolontariat, żeby mieć zajęcie a przy okazji język podszkolić i coś do CV móc później wpisać..

I właśnie teraz rozesłałam kilka zapytać o wolontariaty/staże do muzeów, centrum historii itd no i zobaczę co odpowiedzą. Wątpię , żeby chciało im się bawić w załatwianie mi J-1 czy czegoś podobnego, więc zastanawiałam się czy ewentualnie na zwykłej wizie B2 mogłabym zrobić jakiś wolontariat...

Wtedy starałabym się o zwykłą wizę turystyczną, to by było chyba najprostsze jak chodzi o formalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, a gdyby się okazało, że tam gdzie wysłałam te moje zapytania, nic mi nie odpowiedzieli, to czy w takiej sytuacji mogę wyrobić sobie wizę B2 i już na miejscu iść do tych placówek i zapytać o wolontariat? Czy jeśli chodzi o stronę prawną, to już nie jest jakieś "naruszenie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...