Skocz do zawartości

Wymagania Do Bycia Au Pair


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przewertowaniu setek stron internetowych, forów itp. dotyczących sposobów emigracji do Stanów - doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku byłby program au pair (jest to też stosunkowo tanie, a kwestia finansowa gra dla mnie duże znaczenie), tu pojawia ale...

Za rok kończę szkołę zawodową (zawód sprzedawca), a nie daje mi to wykształcenia średniego co jest warunkiem bycia AuPair, a raczej złożenia aplikacji do takich agencji jak CC.

Nie mam prawa jazdy - rozpoczęłem rok temu, ale teraz nie wiem czy da się coś jeszcze z tamtym zrobić... czytałem, że nie które au pair udało się znaleźć hostów bez prawka, ale to ponoć bardzo nieliczne przypadki.

I jeszcze jedno - jestem facetem, a nie słyszałem jeszcze o ani jednym przypadku by au pair był facetem. (a raczej, aby jakaś rodzina go przyjęła). Patrząc w internecie po filmikach na yt etc to same kobietki tam są.

Po drugie - godziny doświadczenia z dziećmi czy gdybym dostał pracę po szkole, albo zgłosił się do jakiegoś cechu czy cuś do prac społecznych z dziećmi (jakieś świetlice i tego rodzaju miejsca), nastukał bym te powiedzmy 250 godzin to będzie się liczyć?

Czy po prostu lepiej zrobić srednie i wziąć udział w loterii?

1. Faceci Au pair coraz czesciej sie zdazaja - na stronie mojej Au pair agency jest nawet kilku z PL. Rodziny z 2-3 chlopcow, najczesciej powyzej 8-10 lat wrecz preferuja Male Au pairs! Powodzenia!

2. Jakakolwiek praca z dziecmi sie liczy- wolontariat, kolko jakies zainteresowan czy cos przy kosciele itp

3. Prawo jazdy to zdecydowanie NIE jest wymog - duzo rodzin Nie potrzebuje lub wrecz Nie chce zeby Au pair prowadzil/la. Wiaze sie to z duzymi kosztami ubezpieczenia I ryzykiem wypadku. Sa rodziny ktore Nie mieszkaja na przyslowiowym zadupiu I bedziesz sie mogl poruszac samodzielnie bez auta. Nasza Au pair ma prawko ale Nie jezdzi - Nie na potrzeby z dziecmi nigdzie jezdzic i poruszac tez sie mozna u nas bez samochodu.

Najwazniejsze jednak jest to, zebys pamietal ze jedziesz do pracy z dziecmi. Jesli Nie jestes do tego stworzony a wyjazd sluzy Ci tylko po to zeby dostac sie do USA, to daj sobie spokoj! W przeciwnym wypadku Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze jednak jest to, zebys pamietal ze jedziesz do pracy z dziecmi. Jesli Nie jestes do tego stworzony a wyjazd sluzy Ci tylko po to zeby dostac sie do USA, to daj sobie spokoj! W przeciwnym wypadku Powodzenia!

No i caly misterny plan w p***u.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...