Skocz do zawartości

co mam zrobic ?? J1 and then....


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w usa na J1 na wat . po zakonczeniu programu moj pracodawca wyrazil zgode na dalsze zatrudnienie ale nie wiem co mam teraz zrobic ?

czy mam sie starac o przedluzenie J1 czy h2b ale podobno limit wyczerpany prosze o pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam sie starac o przedluzenie J1 czy h2b ale podobno limit wyczerpany prosze o pomoc !!!!

J1 nie przedluzysz, a co do H2B - szczerze watpie, aby Twoj pracodawca chcial Cie zatrudnic w oparciu o te wize: za duze koszty by poniosl w wypadku sponsorowania jednej osoby. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie to biuro wczesniej, bo popatrz sam: chcacy dostac H2B na FY 2006 aplikacja musi byc zatwierdzona do 09-30. Ab miec aplikacje zatwierdzona przez immigration do 30 wrzesnia musialbys - na dzien dzisiejszy, bo juz jest bardzo pozno a i osob ubiegajacych sie o te wize sa tysiace - wybrac opcje z platnoscia dodatkowego $1,000 za przyspieszenie sprawy...

wize H2B zalatwia sie ok.5 miesiecy wczesniej (immigration juz zaczelo przyjmowac dokumenty 25 maja czyli przed ta data ludzie juz dawno mieli certyfikat pracy z DOL), nie 2 miesiace - przeciez pracodawca musi dostac certyfikat pracy z DOL, a potem zlozc wymagane dokumenty do USCIS - sam dokument o przyjeciu dokumentow przez USCIS przychodzi po 2-4 tygodniach, a gdzie tu czas na rozpatrzenie sprawy.. i pamietac trzeba, ze limit wiz jest ograniczony. (no chyba, ze chcecie zaczac prace w kwietniu 2006 roku - wtedy to zmienia postac rzeczy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy czekasz na rozpatrzenie sprawy to jestes legalnie... ale pamietaj, ze jesli juz limit wiz sie wyczerpie wtedy nie bedziesz czekal na rozpatrzenie sprawy, bo od razu (nawet do 4 tygodni to schodzi, ale mowi sie, ze niby od razu..) wroca twoje dokumenty z immigration... a czy pomyslales co sie stanie jesli np. pracodawca nie uzyska zgody z DOL na zatrudnienie was? Badz gdyby np. immigration rozpatrzylo wasza aplikacje negatywnie ( a przy H2B zdarza sie to czesto w stosunku do osob, ktore wjechaly wczesniej na work&travel)? Czy macie juz jakis wariant 'na wszelki wypadek' ? Przemyslcie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala sprawa jest zalatwiana przez fime z waszyngtonu i ostatnio w mailu odpisali ze mozemy czekac az do do maja 2006 roku -takze wydaje mi sie ze zalapiemy sie dopiero na pule wizowa z 2006 ale tak naprawde to nie mamy pewnosci co do tego

aha jeszcze jedno -podalize koszt to 700$ czy to mozliwe ???

prosze o dalsze rady -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...