Jump to content

Ślub w Polsce czy w USA????


oollaam

Recommended Posts

witam wszystkich!

mój chłopak jest obywatelem amerykańskim i poważnie myślimy o ślubie w przyszłym roku. jednakże nie wiemy na którą opcję się zdecydować. Ubieganie się o wizę K i ślub w USA czy też jego przyjazd do Polski i ślub tutaj, a potem staranie się o wizę i wyjazd. Co jest lepsze z proceduralnego punktu widzenia? Która opcja jest szybsza i łatwiesza i daje większe szanse na powodzenie.

Dodam jeszcze że w tym roku starałam się o wizę turystyczną żeby go odwiedzić w trakcie wakacji, bo został mi jeszcze rok studiów i chcę je skończyć przed wyjazdem do USA na stałe, ale wizy nie dostałam... :-(

z góry dzięki za wszelką pomoc i rady.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jezeli chlopak ma obywatelstwo polskie jednoczesnie to mysle ze szybciej byloby gdybyscie wzieli slub w Polsce. Natomiast jezlei ma tylko obywatelstwo amerykanskie to radze starac sie o wize K1.

Ostatnio mojego znajomego zona (obywatelka usa i polski) zlozyla petycje w Polsce na meza (slub byl zawarty w Polsce) i sprawa trwala 3 miesiace. Skroca sie o okres czekania az dokumenty przyjda z usa . Radze zadzwonic na do ambasady w Warszawie

tel 6251042 w godz. 10-12 lub 14-16 jest to sekcja wiz imigracyjnych i tam mozna sie wszystkiego dowiedziec. Dodam ze ciezko sie tam dodzwonic. A propo zalatwiania juz w usa formalnosci to nie mam pojecia przy ktorej wizie jest mniej zalatwiania. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...