Jump to content

Wiza Pracownicza


Recommended Posts

Żeby dostać wizę pracowniczą, o wizę musi wystąpić przyszły pracodawca (nigdy pracownik), a to trochę kosztuje. Po drugie, przyszły pracodawca musi udowodnić, że w USA nie ma wystarczająco ludzi na dane stanowisko, że nie ma wystarczająco ludzi na miejscu z potrzebnym doświadczeniem i wykształceniem. Twoja aplikacja musi się wyróżniać, być ponadprzeciętna. Aplikować można raz w roku, zazwyczaj jest też na tyle wiele zgłoszeń, że jest robiona dodatkowa loteria (nie złapałeś się w loterii - twoja aplikacja nie jest rozpatrywana)

Pamiętaj też, że wizy pracownicze są tymczasowe. Wiza H-1B (która jest cięższa do dostania) daje pracodawcy możliwość ubiegania się o sponsorowaną zielonę kartę dla pracownika, ale wcale nie ma takiego obowiązku. Wiza H-2B (łatwiejsza do dostania) ma ważność max 2 lata, ale najczęściej jest na krótszy okres i bez jakichkolwiek możliwości stałej emigracji.

Co do listy konkretnych zawodów / dziedzin, polecam Google, ale to co wyżej nadal się liczy:

http://lmgtfy.com/?q=h1b+h2b+list+of+occupations

Do poczytania:
Link to comment
Share on other sites

KaeR a na jakie bardziej czy gdzies to juz jest jak tak to prosze link ;)

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typework.aspjesli mi nie wierzysz.

Wszystkie osoby ubiegające się o wizę H, L, O, P i Q muszą mieć petycję zatwierdzoną w ich imieniu przez Urząd Imigracyjny USCIS. Petycja, formularz I-129, musi być zatwierdzona przed ubieganiem się o wizę pracowniczą w ambasadzie. Po zatwierdzeniu petycji pracodawca lub agent otrzyma formularz I-797 (Notice of Action), czyli zawiadomienie o zatwierdzeniu petycji. Podczas rozmowy urzędnik konsularny zweryfikuje, czy petycja została zatwierdzona w systemie PIMS (Petition Information Management Service) Departamentu Stanu.

Należy przynieść numer petycji I-129 na rozmowę w ambasadzie, aby można było zweryfikować, czy petycja została zatwierdzona. Przypominamy, że zatwierdzenie petycji nie gwarantuje wydania wizy, jeśli okaże się, że dana osoba nie spełnia wymagań do otrzymania wizy na mocy prawa imigracyjnego USA.

Link to comment
Share on other sites

Czyli z tego co widzę mechanik samochodowy ma szansę...

Chyba najlepszym sposobem byłoby ożenić się z Amerykanką

Nie ma absolutnie zadnych szans. Zero. Zaden pracodawca nie będzie sponsorował mechanika ani nawet o tym chciał rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Czyli z tego co widzę mechanik samochodowy ma szansę...

Chyba najlepszym sposobem byłoby ożenić się z Amerykanką

Niby jakie szanse? Czym rozni sie mechanik samochodowy z Polski od takiego w USA(ktorego jest taniej zatrudnic)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...