Jump to content

wiza dla żony obywatela amerykańskiego


Recommended Posts

Mój mąż ma od półtora roku obywatelstwo amerykańskie. Ponad rok temu wzięliśmy ślub. Mieszkamy w Polsce, ale teraz chcielibyśmy wyjechać do USA. Ja nigdy wcześniej nie byłam w USA, mąż wrócił do Polski zaraz po uzyskaniu obywatelstwa.

Jakie dokumenty powinniśmy złozyc w ambasadzie aby szybko uzyskać zielona karte. Mąż ma paszport, a certyfikat został w stanach czy wystarczy tylko kopia do ambasady?

ile kosztuje złożenie petycji i jak długo się czeka.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widze nie napisali tam o zdjeciach. Potrzebne sa 2 zdjecia od osoby, w stylu paszportowym (usa nie polskim). Poza tym jak sobie sciagniesz I-130 tam dokladnie bedzie pisalo co i jak. Nie wiem czy nasza sytuacja jest dokladnie taka sama, bo moj maz jest amerykaninem, ale jakbys miala jakies pytania probuj gg (wiem ze zawsze tak pisze, ale wole konkretne pytania :) ) Hmm... jak chcesz moglabym ci tez formularze mailem wyslac jesli chcesz. Tak jeszcze mysle jak to bedzie ze sponsoringiem(nie wiem jak jest w waszym przypadku ja potrzebuje dodatkowego sponsora, bo moj maz jest w Polsce ostatnie 1,5roku), bo trzeba potem przedstawic podatki z 3 ostatnich lat, a twoj maz byl w Polsce, ale tu niech odpowie ktos madrzejszy bo ja tak daleko z papierami jeszcze nie doszlam ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Bardzo bym prosiła o wysłanie tych formularzy. Rzeczywiście mój mąz tez w ostatnim roku nie rozliczał się , bo był w kraju. dodatkowym sponsorem mógłby być teść. mój mail: kbasia1@wp.pl, gg:1969525. Chciałabym z toba porozmawiać bo naprawde nie wiemy od czego zacząć. jak długo trzeba czekac tutaj w kraju aby dostać zielona karte?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brak rozliczenia sie z podatkow jest wielka przeszkoda. Niech skontaktuje sie z IRS i rozliczy wszystkie sprawy, bo to jest wielki problem przed sponsorowaniem. Dodatkowo po uzyskaniu obywatelstwa USA nie wolno przez 1 rok wyjezdzac na stale poza USA! Nalezy sie liczyc z kara pieniezna za brak rozliczenia sie z IRS. Czy powiadomil odpowiednie urzedy, ze wzial slub z polka i powinien swoja zone tez rozliczyc jako dependant.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...