Skocz do zawartości

Obywatelstwo Usa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowy na tym forum, wiec przepraszam wszystkich z góry za błędy które moge popełnić. moja rodzina otrzymała zieloną kartę w 1999r. Należała sie nam, gdyż mój dziadek- mojej mamy tata został obywatelem USA w 1992r. po swoim ojcu, który urodził sie w okolicy Nowego Jorku na początku XX w. Potem powrócił do Polski i tu założył rodzine, urodził sie mój dziadek. Jak wiadomo potem czas wojny, komunizm, wiec mój dziadek nie mógł starać sie o obywatelstwo USA, gdyż wszystkie dokumenty związane z urodzeniem sie jego ojca- mojego pradziadka zostały zabrane przez jakieś służby. Po upadku komunizmu mojej rodziny znajoma wysłała do Polski akt urodzenia mojego pradziadka, który wybrała z kościoła gdzieś w okolicy NY, aby mój dziadek mógł dostać obywatelstwo USA, gdy on otrzymał obywatelstwo, podpisał specjalne petycje,aby jego dzieci w tym moja mama otrzymały Zielona Kartę. I tak sie stało. Wraz z moją mama Zielona Kartę otrzymał także mój tata i rodzeństwo. polecielismy do USA, ale po jakimś czasie powróciliśmy, tracąc tym samym status stałego rezydenta. Chcemy wrócić i Moje pytanie brzmi, czy mojej mamie nie należy sie obywatelstwo USA, po swoim Ojcu? Mój dziadadek jak wspominałem otrzymał obywatelstwo dopiero w 1992r., ale urodził sie w 1933r. i otrzymał to obywatelstwo w myśl obowiązującego wtedy prawa. A moja mama jest z 1961r. Jak to działa czy może starać sie o obywatelstwo czy tylko trzeba spowrotem o zielona kartę sie starać, tak jak to miało miejsce w latach 90. Moja rodzina, nigdy sie nie zastanawiała czy im sie obywatelstwo należy, czy nie, po prostu zaczęli składać petycje o Green Card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...