Skocz do zawartości

Zielona Karta A Małżeństwo


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Joanna30 napisał:

Jeśli zostanie wylosowana, to spokojnie będzie mogła wysłać DS-260 po Waszym ślubie.

Dzięki Joanna30 za szybką odpowiedź 

Chodzi o to że nie chcemy czekać do czerwca z wnioskiem ds 260 bo też czas złożenia ma tu znaczenie.

Więc czy jest możliwość złożenia ds 260 i wzięcia ślubu a potem poinformowanie konsulatu czy trzeba będzie składać jakiś dodatkowy wniosek o przyłączenie mnie do gc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly6 napisał:

kwalifikujecie się to wizy będą. Zróbcie to zgodnie z przepisami i nikt Wam niczego nie będzie zabraniać.

Dzięki za odpowiedź sly6

Nie czytałeś od początku mojego wątku. Chodzi mi o gc z loteri gc 2018.

A jak zaktualizować ds 260 jest jakiś osobny wniosek który muszę wysłać do  kentaky czy wystarczy poinformować konsulat o zmianie statusu mojej partnerki tj małżeństwo po zlozeniu wniosku ds 260 ?

Wiemy już z forum że można zawrzeć związek malzenski nawet tydzień przed interview w konsulacie ale nie mogłem nic znalesc dokładnie jak ich poinformować. 

Na stronie amerykańskiej do spraw wiz pisze ze kentaky nie podejmuje takich decyzji tylko konsulat to kogo mam informować 

Cytuję...

"Please be aware that KCC can only tell you if your form has been processed. KCC cannot tell you whether or not you or your family members are qualified for diversity visas. Only the consular officer who interviews you can make that decision"

https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/if-you-are-selected/submit-your-ds-260-online-application.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsulat będziesz mógł poinformować dopiero wtedy, kiedy dotrą do niego papiery z KCC, czyli wtedy, gdy już będzie wyznaczona rozmowa. Czyli - zakładając, że Twoja partnerka wygra w maju, to będziecie mieć czasu co najmniej do sierpnia/września (jeśli wylosuje niski numer), nim będziecie mogli powiadomić konsulat.

Także może najpierw wygrajcie, a potem będziecie się martwić o szczegóły techniczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...